Mladé zvolenské korčuliarky na Novomestskom pohári

Prvými krasokorčuliarskymi pretekmi v novom roku 2018 bol 9. ročník Novomestského Pohára Fedory Kalenčíkovej, ktorý sa konal 13.-14. januára V Novom Meste nad Váhom sa v 10. kole pretekov Slovenského pohára (SP) zišlo 178 krasokorčuliarov z 25 klubov Slovenska a 2 zahraničných klubov (CZE,BLR). Dievčat súťažilo 156 v 10 kategóriách a 22 chlapcov v 5 vekových kategóriách. Mimo SP aj 11 hviezdičiek.

Do Nového Mesta nad Váhom vycestovali aj 4 krasokorčuliarky Športového krasokorčuliarskeho klubu mesta Zvolen (ŠKK).V kategórii 12 - ročných mladších žiačok získala Laura Debnárová za svoju voľnú jazdu 31,13 b., ktoré jej stačili na 12. miesto a Karin Ištokovičovej s 23,18 b. 15. miesto. V kategórii 8 ročných nádejí obsadila Soňa Nemcová s 14,90 b. 16. miesto a Martina Vavrincová s 15,30 b. 13. miesto. Dievčatá do Pohára klubov (PK) vybojovali 68 bodov.

Na Slovensku budú pokračovať krasokorčuliarske súťaže 11. kolom SP, ktoré usporiada Krasokorčuliarsky oddiel Kraso Centrum Košice – 48. ročník Veľkej Ceny Košíc a 25. ročník Košickej korčuľky už 20.-21. januára. VC Košíc bude zároveň aj poslednými nominačnými pretekmi na Majstrovstvá Slovenska v kategórii juniorov a staršieho žiactva.

Soňa Nemcová, Martina Vavrincová (z ľava) . Zdroj foto: archív ŠKK Zvolen

TS: Mária Zrubecová.  Zdroj foto: archív ŠKK Zvolen

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.