• Ut. okt 3rd, 2023

Naše kadetky odštartovali sezónu prehrou

Úvodný rozkok basketbalového zápasu kadetiek. Foto: IMG_1979.

Po prvoligistkách a juniorkách zároveň sa v nedeľu 7.6.2018 v športovej hale na zvolenskom sídlisku Západ divákom predstavili v domácom derby zápase kadetky BK Zvolen, ktoré na svojej palubovke privítali rovesníčky klubu BK ŠKP 08 Banská Bystrica.

Túto novú sezónu 2018/19 trénersky vedie kadetky BK Zvolen tak, ako minulú Andrea Orlová a jej zverenkyne sú v podstate gro hráčok, ktoré veľakrát v kľúčových zápasoch dokázali svoje kvality a aj tento zápas bol toho dôkazom, aj keď….

na strane Banskobystričaniek stál Martin Krnáč.

Samotný duel otvorila dvomi bodmi naša hráčka a od tohto momentu až do jeho polovice bolo vidieť viac než vyrovnaný zápas. Dá sa povedať, že vyrovnanejším dojmom pôsobili práve naše hráčky BK Zvolen. Po prvej štvrtine bol stav 17:15 a v polovici 25:24.

Po prestávke však postupne nastal obrat, súperky začali praktizovať taktické rady trénera a postupne sa ujali vedenia a pred posledným dejstvom bol stav 33:42. V posledných 10-tich minútach sa síce v maximálnej miere snažili naše baby zvrátiť stav zápasu, ale už neostalo dostatok času a tak na úvod sezóny podľahli svojim súperkám 49:55.

Vyjadrenie trénera BK ŠKP 08 Banská Bystrica Martina Krnáča 

Na zápas sme sa maximálne koncentrovali, pretože pokladáme Zvolen za veľmi kvalitného súpera, ktorý urobil v poslednej sezóne veľký výkonnostný skok, čo potvrdil aj v zápase v sobotu u nás. V prvom polčase sme urobili veľa nevynútených chýb, niektoré riešenia v útoku aj obrane neboli správne a hlavne sme často zahadzovali úplne jasné šance na skórovanie. Rozhodujúca bola tretia štvrtina zápasu, kde sme domácim bodovo odskočili vďaka niekoľkým úspešným rýchlym protiútokom. V poslednej štvrtine sme náskok ešte zvýšili. Domáci sa nevzdávali, po našom prestriedaní sa im takmer podarilo bodovo dotiahnuť, zvrat v zápase sme však nepripustili.

Nech sa páči pár fotografií tohto basketbalového derby zápasu.

BK Zvolen – BK ŠKP 08 Banská Bystrica (kadetky)

Článok a foto: IMG_1979