Kráľovská sieň zažila veľké Novoročné zvítanie

Časť Ľudovej hudby Sláčik. Foto: ZV-podujatia.

Novoročné zvítanie. Pod týmto názvom sa v piatok podvečer 26.1.2018 konal v Kráľovskej sieni zvolenského zámku slávnostný koncert.

Spoločný koncert ZUŠ Zvolen a ZUŠ Očová organizačne pripravila ZUŠ z Nádvornej ulici 10 vo Zvolene a po dramaturgickej stránke za zvolenskú ZUŠ-ku Iveta Vitovská a za Očovú Anna Petríková-Bambúchová.

Počas viac ako hodiny sa bolo možné v podaní žiakov a pedagógov započúvať do tónov hudby takých velikánov, akými bol Schubert, Faust, Čajkovskij, atď… a pripomenúť si tak ich dobu, ale nezabudlo sa ani na ľudovú nôtu.

Ako bolo písané vyššie, neostalo len pri klasike, svoje zastúpenie tu mala aj tradičná kultúra v podobe ľudovej hudby, či už v podaní dvoch fantastických heligonkárov alebo ľudovej hudby Sláčik.

Tak, ako v dobe minulej sa poslucháči skláňali pred ich umom a nadaním a obdivovali ich, tak aj na tomto koncerte sa ukázalo, že obrovský talent a um tkvie práve v týchto žiakoch umeleckých škôl.

Rozhodne to bolo v každom tóne počuť, čo patrične ocenili potleskom tí, ktorí sa zúčastnili, aj keď v menšom počte, na tomto fantastickom koncerte.

Video

Nech sa páči pár fotografií

Článok, foto a video: J. Števonka.

 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.