Na 9-tom Školskom plese gradovala zábava až do rána bieleho

Sála Školského plesu. Foto: ZV-podujatia.

Na deviatke deviaty ples, náš tím zvládne hravo dnes.

Tak pod týmto mottom sa v sobotu 10.2.2018 v jedálni ZŠ Námestie mládeže niesol v poradí už 9. ročník tradičného Školského plesu.

Tak, ako ostatných pár rokov dozadu, aj toto výnimočné podujatie bravúrne moderoval Igor Kočiš, ktorý samozrejme nechýbal ani pri dvoch losovaníach bohatej tomboly a všetko pod jeho vedením klapalo, ako sa patrí.

Skôr, než si napíšeme niečo viac o samotnom priebehu plesu, rozhodne treba zložiť organizátorom veľkú poklonu za perfektnú prípravu tejto akcie.

Pri úvodnom navodení správnej atmosféry sa blysli so svojim programom deťúrence a to nielen v tanečnom vystúpení, ale pekne o jabĺčku červenom zaspievala jedna mladá slečna.

Samotného otvorenia plesu sa zhostila svojim príhovorom riaditeľka tunajšej školy Mgr. Ľubica Tomčíková, ktorej sekundovala ďalšia dáma a to poslankyňa MsZ Alžbeta Staníková. Spoločne v trojici s moderátorom slávnostným prípitkom otvorili tento ples.

K zahájeniu plesu neodmysliteľne patrí aj prvý tanec a to valčík, do ktorého sa plynulo prešlo cez tanečnú choreografiu tanečnej skupiny pod vedením Richarda Hranca a prvé tanečné kolo bolo úspešne zahájené.

Samozrejme, že medzi jednotlivými časťami neboli len tanečné kolá, bola aj možnosť odfotiť sa profesionálnym fotografom a odniesť si domov pamiatku vo forme fotografie.

Aj počas tohto ročníka bolo možné vidieť hrať aj spievať živú kapelu, respektíve tentokrát dvojicu Miška a Jančiho, akustické duo M&J Soul.

Opäť sa pokračovalo tancom a tentokrát aj niečím fakt výnimočným. Ten, kto bol uplynulé dva ročníky prítomný na tomto plese vie, že o tanečnú zábavu sa stará aj skupiny Fáber Dance Team, respektíve ich zverenci. Tentokrát neprišiel pán Juraj Fáber osobne, ale poslal Sašku a Tomáša, ktorí po úvodných ukážkach súťažných tancov rozprúdili takú zábavu, že aj tí, čo nechceli tancovať odrazu tancovali a bolo to niečo fantastické.

Ďalším prekvapením bolo vystúpenie rómskeho tanečného súboru Romano Jilo, ktorý vedie Peter Kačica.

Ich vystúpenie bolo excelentné a len pre informáciu, členovia tohto súboru pocestujú v lete do Ruska, kde budú vystupovať v Divadle Romea.

Nechýbala ani možnosť dosýta sa najesť z niekoľkochodového menu, podával sa aj chutný zákusok a káva a po polnoci už doslova tradičná kapustnica, ktorá opäť chutila fantasticky. V dvoch kolách sa losovala aj tombola a opäť bolo viac ako 80 rôznych vecných cien.

Nuž a to je záver článku o ďalšom, už 9. plese, ktorý bol neskutočný, plný bohatého programu, fantastického jedla a parádnej atmosféry. Rozhodne treba celému realizačnému tímu poďakovať za bravúrne zvládnutie tohto plesu a dúfam, že sa o rok stretneme už pri jubilejnom 10. Školskom plese.

Fotografie

Článok, foto a video: J. Števonka.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: