Na ľade Žilinskej piruety súťažili aj zverenkyne ŠKK Zvolen

TS: Žilinský zimný štadión privítal cez víkend 10.-11. februára účastníkov 13. kola pretekov Slovenského pohára v krasokorčuľovaní. Na 9. ročník Žilinskej piruety - Memoriálu manželov Novákovcov, usporiadateľom ktorého bol FSC Žilina, prihlásilo svojich pretekárov 25 klubov zo Slovenska a 1 z Česka. V 8 vekových kategóriách súťažilo 105 dievčat a 8 chlapcov v 2 kategóriách. Mimo SP pretekalo aj 17 korčuliarov v kategórii basic staršie, 24 v kategórii basic mladšie, 7 adults, 15 hviezdičiek a 15 IK v 2 kategóriách.

V Žiline sa v sobotu 10.2.2018 predstavili aj 3 krasokorčuliarky Športového krasokorčuliarskeho klubu mesta Zvolen (ŠKK). V kategórii 12 ročné mladšie žiačky súťažila Karin Ištokovičová, ktorá sa s 27,99 b. umiestnila na 13. mieste a Laura Debnárová s 35,17 b. na 11. mieste. V kategórii 8 ročných nádejí (N8) sa Soňa Nemcová umiestnila s 17,40 b. na 14. mieste. Do Pohára klubov v tomto kole SP dievčatá vybojovali 55 bodov.

V nedeľu 11. februára stihli dievčatá aj klubovú akciu – 5. ročník Valentínskeho karnevalu. Sychravé, upršané nedeľné poobedie neubralo z dobrej nálady aj pohody viac ako 50 účastníkom tohto podujatia, ktoré pripravilo vedenie klubu nielen pre svojich členov, ale aj ich rodičov, súrodencov a kamarátov.

Už o týždeň však pokračuje SP 14. kolom v Ružomberku – 11. ročníkom Veľkej Ceny, ktorého sa samozrejme zúčastnia aj krasokorčuliarky ŠKK Zvolen.

Laura Debnárová a Karin Ištokovičová (z ľava). Zdroj foto: archív ŠKK Zvolen

TS: Mária Zrubecová (mz). Zdroj foto: archív ŠKK Zvolen

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.