• So. sep 30th, 2023

V kulturáku sa strhla veľká fašiangová zábava

Ženská spevácka skupina z Hrušova a ich vtipná scénka. Foto: ZV-podujatia.

Veľa tancovačiek, spevu, ľudovej hudby, ba i nejaká tá vskutku vtipná scénka a to všetko zabalené v jednom veľkom folklórnom duchu, deň pred pred dňom D 13.2.2018 v DK ŽSR Zvolen.

Tým dňom, o ktorom je reč je Popolcová streda, po ktorej začína 40-dňové pôstne obdobie a tri dni predtým majú pomenovanie ostatný fašiang.

Samotné podujatie pod rovnomenným názvom zorganizovalo Podpolianske osvetové stredisko vo Zvolene, spolu s DK ŽSR Zvolen a táto paráda sa konala v utorok 13.2.2018. Záverečné slová predniesla PhDr. Andrea Jágerová z Podpolianskeho osvetového strediska (POS Zvolen).

Počas viac ako hodiny sa v ucelenom programe postupne divákom predstavili  so svojim programom Ženská spevácka skupina a heligonkári bratia Drozdíkovci z Hrušova, DFS Lastovičky, DFS Zornička a FSž Marína zo Zvolena.

Na záver neostáva nič iné, len skonštatovať, že veru veľmi dobre bolo a ľudia v hľadisku sa dobre zabávali. Deti z Lastovičky a Zorničky pekné oku lahodiace tance predviedli a o folkloristoch z Maríny ani nehovoriac.

Nuž, tak či onak, nech sa páči pár fotografií

 

Článok a foto: J. Števonka.