• Št. mar 30th, 2023

Zvolenská Poľana oslávila 66. výročie parádnym programom

ByIMG_1979

okt 18, 2022
FS Poľana. Foto: IMG_1979

V sobotu 15.10.2022 si rozhodne prišli na svoje priaznivci folklóru, nakoľko sa v DK Podborová konalo viac ako dvojhodinové vystúpenie nášho súboru FS Poľana.

Táto paráda sa konala v rámci ich 66. výročia, pár dní dozadu sa konalo prvé vystúpenie v DJGT pre pozvaných a toto druhé pre verejnosť.

Za toto obdobie sa súboru dá priznať hneď niekoľko míľnikov. Absolvoval viac ako 1300 vystúpení, zúčastnil sa na viac ako 45 zahraničných zájazdoch a navštívil viac ako 23 krajín sveta. Prešiel krížom krážom celú Európu, navštívil Sýriu, USA, Mexiko a Čínu.

Za toto obdobie sa vo vedení súboru vystriedalo veľa osobností ľudového umenia, či už pán Kríž, Račko, Senko, Šatanová, Almášiová a ďalší.

Program to bol veru parádny, zložený z prierezu ich tvorby, zakrepčili tu choreografie, s ktorými sa predstavili na prehliadkach Akademického Zvolena, či už to bola Balocká svätojánska noc, Keby mi to dievča dali a ďalšie, viac či menej známe choreografie. Svoje naj tu predviedli všetky zložky súboru a ako celok to prinieslo nesmierny umelecký zážitok.

Rozhodne treba povedať, že to bol po všetkých stránkach parádny umelecký zážitok.

Po záverečnej klaňačke však program nekončil, patrilo sa ešte poďakovať a tak bol pozvaný na pódium umelecký vedúci František Chudý. Prišlo na ďakovnú reč, ktorá bola venovaná štyrom ľudom z prostredia súboru. Prví dvaja bol vedúci, už spomínaný Františk Chudý a druhý pán riaditeľ Pavol Gejdoš za ich nekonečnú trpezlivosť a vytrvalosť. Ďalšie dve boli už dámy a to krojárka Ivanka Vajdová a Juliana Chudá, bez ktorej by tanečné kroky neboli na takej úrovni, ako sú teraz.

Záverom od nás prikladám pár fotografií z tohto nesmierneho umeleckého zážitku.

Fotogaléria: FS Poľana 66. výročie

Článok a foto: IMG_1979