V Liptovskej Titan aréne si v rámci SP zakorčuľovali aj zverenkyne ŠKK Zvolen

Dorota a Ela Markové. Zdroj foto: archív ŠKK Zvolen.

TS: TITAN Aréna v Liptovskom Mikuláši privítala cez víkend 24.-25. februára 171 pretekárov z 31 krasokorčuliarskych klubov Slovenska. V 15. kole pretekov Slovenského pohára (SP) súťažilo 54 dievčat v 5 kategóriách a 12 chlapcov v 3 kategóriách. Mimo SP pretekalo aj 8 hviezdičiek, 7 adults, 23 basic mladšie, 37 basic staršie a 30 IK v 2 kategóriách.

Na Veľkej Cene Liptova súťažili aj 2 krasokorčuliarky Športového krasokorčuliarskeho klubu mesta Zvolen (ŠKK).

V kategórii staršie žiačky sa predstavila Dorota Marková, ktorá s 38,88 b. obsadila 7. miesto a Ela Marková sa v 7 ročných nádejach umiestnila na 9. mieste s 13,60 b. Do Pohára klubov dievčatá vybojovali 52 bodov.

Už o týždeň 3.-4. marca bude hostiť ružomberský zimný štadión účastníkov Majstrovstiev Slovenska v kategórii mladšieho žiactva a nádejí. V kategórii ml. žiactva na M-SR postupuje prvých 12 krasokorčuliarov z redukovaného rebríčka, ktorí splnili nominačné kritéria. Ml. žiačok túto sezónu súťažilo v SP 21 dievčat, v 11. ročných 27 dievčat a v kategórii ml. žiakov 11 chlapcov. V kategórii nádeje postupuje prvých 14 pretekárov. V 10 ročných nádejach (N10) pretekalo 34 dievčat, v N9 – 28 dievčat, v N8 – 32 dievčat, v N7 – 25 dievčat. V chlapčenských kategóriách pretekalo 7 v ml. nádejach a v st. nádejach 12 chlapcov M-SR sa zúčastní v kategórii ml. žiactvo aj 1 športová dvojica.

Zverenkyne Jany Zrubecovej, Laura Debnárová – 12. ročná ml. žiačka je prvou náhradníčkou v postupovom rebríčku na M-SR a v kategórii 8-ročné nádeje je Soňa Nemcová 2. náhradníčkou.

Ďalšie kolo SP čaká na krasokorčuliarky ŠKK v Nitre. V dňoch 10.-11. marca usporiada Krasoklub mesta Nitra 16. kolo pretekov SP – Nitrava Cup 2018.

TS: Mária Zrubecová (mz). Foto: archív ŠKK Zvolen

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.