Mestskí zamestnanci pomohli detským pacientom vo zvolenskej nemocnici

 

Zbierka prispeje k doplneniu prístrojového vybavenia detského oddelenia. Foto: Zdroj TS

TS: Mestskí policajti navštívili detské oddelenie Nemocnice Zvolen, členom skupiny AGEL, a odovzdali hotovosť finančnej zbierky. Peniaze budú použité na nákup medicínskych prístrojov.

Mestská polícia v zastúpení Mgr. Juraja Chabadu, náčelníka Mestskej polície Zvolen a Jozefa Michalíka, inšpektora prevencie kriminality, prišli do zvolenskej nemocnice, aby osobne odovzdali finančnú zbierku, ktorou sa zamestnanci Mestskej polície a Mestského úradu Zvolen rozhodli podporiť detské oddelenie.

„Zamestnanci Mestskej polície a Mestského úradu chceli urobiť správnu vec, a tak zorganizovali dobrovoľnú zbierku, tento krát pre zdravotníctvo. Zbierku organizujeme každoročne, teraz sme sa rozhodli odovzdať vyzbierané peniaze Nemocnici Zvolen, konkrétne detskému oddeleniu,“ povedal Mgr. Juraj Chabada náčelník Mestskej polície Zvolen.

Zbierku vítajú aj zdravotníci. Už dnes je rozhodnuté, kde skončia finančné prostriedky.

„Chceme sa poďakovať za vyzbierané finančné prostriedky. Budú použité na nákup prístrojov podľa odporučenia primárky a vedúcej sestry detského oddelenia našej nemocnice,“ doplnila námestníčka pre zdravotnú starostlivosť MUDr. Jana Zdechovanová.

Ambíciou zdravotníckeho zariadenia je postupná modernizácia v oblasti prístrojového vybavenia.

„V mene našich pacientov ďakujeme. Hovorí sa, že zdravie človeka je dôležitá spoločenská hodnota, ale zdravie detí je najvyššia a nevyčísliteľná hodnota – pre rodičov, pre celú spoločnosť. Prostriedky použijeme na nákup inhalátora, digitálneho tlakomera a variča na prípravu dojčenskej stravy. Zakúpené prístroje nám pomôžu pri príprave stravy pre najmenšie deti, pri podpornej liečbe problémov s dýchacími cestami a inými ochoreniami,“ uzavrela primárka detského oddelenia MUDr. Oľga Švecová.

Detské oddelenie poskytuje komplexnú diagnostickú, terapeutickú a ošetrovateľskú starostlivosť o pacientov od narodenia do 18 rokov. Zvolenská nemocnica ročne hospitalizuje priemerne 1650 detí zo spádových oblastí zvolenského, krupinského, banskoštiavnického regiónu a žarnovického regiónu, s prevahou ochorení dýchacích ciest, zažívacieho traktu, močových ciest, s ochoreniami neurologickými, endokrinologickými a infekčnými, ale aj s úrazmi, ktoré nevyžadujú hospitalizáciu na chirurgickom oddelení. Bližšie informácie sú k dispozícii na http://www.nemocnicazvolen.sk alebo telefonicky na čísle 045 / 5201 825.

Mgr. Alžbeta Sivá, tlačová hovorkyňa AGEL SK a.s.,

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.