Aj Zvolen dal modrou farbou na povedomie autizmus

Zvolenský zámok zmodrel. Foto: IMG_1979

Pri príležitosti Svetového dňa povedomia o autizme (2.4.) sa v piatok podvečer 6.4.2018 na zvolenskom námestí pri fontáne konalo podujatie Vysvietime Zvolen Na Modro.

Organizačne malo toto podujatie pod palcom občianske združenie VIA ABA spolu s priateľmi a podporovateľmi, za podpory HKM Zvolen, Mesta Zvolen, Detskej herne Safari, Rebuy Star a Continental Zvolen.

Gro programu tvorili rôzne vystúpenia na pódiu, ktoré pripravila Súkromná základná umelecká škola a Súkromné centrum voľného času Quo Vadis. Veľká časť bola aj vo folklórnom duchu, prišli aj deťúrence z detského domova Ratolesť Tŕnie. Nielen deťom sa páčili psici Janky Lalíkovej, ktorí predviedli neskutočné kúsky, až sa ľudom zatajoval dych.

Azda tým naj a zároveň aj vyvrcholením kultúrneho programu na pódiu bolo po losovaní tomboly hudobné vystúpenie Roba Miklu a priateľov, ako si táto sedmina muzikantov pracovne hovorí. Robov nezameniteľný chraplák v kombinácii s vokálmi mladej slečny (Márii Knoppovej) dal tomuto koncertíku super náboj a tí, ktorí tu boli, si to pekne užívali.

Na ploche pri fontáne bol pre všetkých pripravený bohatý program v podobe nielen tvorivých dielní. Maľovalo sa tu na tvár, bolo si možné zahrať hokejbal, naučiť sa podať prvú pomoc, zajazdiť si na korčuliach a bolo možné aj niečo chutné pomaškrtiť.

Po koncerte a na záver podujatia sa všetci odobrali ako jedna veľká skupina na Zvolenský zámok, kde ich privítala riaditeľka Erika Trnková a po pár slovách nielen jej, ale aj organizátorky tejto super akcie sa rozsvietil zámok na modro.

Nech sa páči pár fotografií 

Článok a foto: IMG_1979

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: