Predposledný aprílový víkend sa s podujatiami roztrhlo vrece

Podujatia zavŕšil Medzinárodný turnaj žiakov. Foto: IMG_1979

Predposledný aprílový víkend priniesol Zvolenčanom množstvo podujatí, z ktorých sa dalo rozhodne vyberať.

Aj napriek tomu, že sa zatajujú informácie o podujatiach (iné slovo som nenašiel, keď sa na webe nedozviete, čo sa bude konať a vie sa o tom), čo je nielen pre obyvateľov mesta veľká škoda, prišlo na jednotlivé podujatia ako tak dostatok občanov.

Nakoľko nemám extra chuť rozpisovať do jednotlivých článkov každé podujatie zvlášť, aspoň takto v jednom globálnom článku Vám prinášam informácie a k tomu pár fotografií o niektorých z nich.

Brigáda na sídlisku Západ

Na tomto sídlisku sa v rámci brigády ku “Dňu zeme” už tradične zapojilo množstvo dobrovoľníkov a samozrejme nechýbala vždy dobre naladená poslankyňa MsZ Alžbeta Staníková, ktorá v podstate mala ako koordinátor túto akciu pod palcom. Pri úprave a čistení okolia bolo vidieť aj veľkú časť členov Občianskeho združenia Zvolen Západ, ktorí sa taktiež príkladne zapájali a odviedli kus poctivej práce.

Fotografie brigáda na Západe

Futbal – ihrisko MFK Zvolen 21.4.2018 začiatok o 17:00

V rámci 25. kola II. futbalovej ligy hostil domáci MFK Zvolen na svojom ihrisku KFC Komárno. Od tejto jarnej časti sa MFK Zvolen zápas od zápasu po neuspokojivých výsledkoch prepadá v tabuľke a práve tento zápas mal byť ten, ktorý prinesie želané body. Do prestávky sa zdalo, že to aj tak bude, nakoľko naši vyhrávali 1:0, ale v druhom dejstve utŕžili do svojej brány 2 góly a zápas napokon skončil 1:2 a MFK Zvolen sa prepadol na predposledné 15.miesto.

Fotogaléria – MFK Zvolen – Komárno

Basketbal – Športová hala Západ 21. a 22.4.2018

Počas víkendu sa hrali v športovej hale na zvolenskom sídlisku Západ dokopy 3 zápasy, kedy jeden bol zo spoločnej kategórie 1. liga žien, juniorky medzi domácim BK Zvolen a CBK Minibuseuropa Ťahanovce KE. Ďalšie dva boli z kategórie starších žiačok v bojoch o konečné 9.-15. miesto a v sobotu si to na palubovke s našimi rozdali žiačky ŠŠK Union Press KE a na ďalší deň ŽBK Rožňava.

V prvom prípade som presvedčený, že naše juniorky mali na to, aby porazili Košičanky. Počas zápasu aj niekoľkokrát viedli a ich odhodlanie a veľký zápal bol badateľný, ale napokon prišla jednobodová prehra 60:61.

Naopak, naše staršie žiačky (ms) pokračujú fenomenálne a lynčujú jedného súpera za druhým. V sobotu vyhrali nad ŠŠK Union Press KE 76:51 (43:23) a na druhý deň zdolali Rožnavu vysoko 80:56 (44:26) a právom sú v tabuľke na 1. mieste za predpokladu, že beriete v úvahu to ms.

Fotogaléria juniorky

Americký futbal – sobota 21.4.2018 začiatok o 14:00

V rámci 2. kola ligy amerického futbalu hostil na trávnatej ploche Technickej akadémie Zvolen domáci Zvolen Patriots Trnavu Bulldogs. Počas zápasu boli sily na ihrisku viac než vyrovnané, možno v úvode stretnutia vládla v našom tíme menšia nervozita, ale zdalo sa po prvých získaných bodoch, že víťazstvo nášho celku je na dosah. Avšak v druhej polovici zápasu patrične zatlačili Trnavčania a kompaktnou hrou si vydobyli víťazstvo 13:20.

Fotografie

Svetová klubová výstava Slovenských kopovov – areál TU Zvolen 22.4.2018

KCHSK (Klub chovateľov slovenských kopovov), ktorý tento rok oslavuje 30. výročie svojho založenia usporiadal v nedeľu 22.4.2018 11. ročník Svetovej klubovej výstavy slovenských kopovov.

Chovatelia mohli psov prihlásiť do súťažných kategórií dorastu, mladých, stredná, otvorená, pracovná, šampiónov, čestná a veteránov a ak sa podarilo mohli získať titul CAJC, CAC, CAC Reserve, víťaz plemena (BOB), najkrajší z opačného plemena (BOS), klubový svetový víťaz mladých 2018, klubový svetový víťaz 2018.

Tak, ako aj za ostatné roky sa hodnotilo v dvoch kruhoch, kedy kruh č.1 (Suky – všetky triedy) hodnotil František Homola a č.2 (Psy – všetky triedy) Ing. Miroslav Stanovský CSc.

Fotogaléria – Svetová výstava kopovov

Štúrovo pero – Krajská knižnica Ľudovíta Štúra 20. a 21.4.2018

V Krajskej knižnici Ľ. Štúra vo Zvolene sa v dňoch 20. a 21. apríla 2018 uskutočnilo vyhodnotenie 24. ročníka celoslovenskej súťaže stredoškolských a vysokoškolských novinárov Štúrovo pero 2018, v rámci XXXII. ročníka Štúrovho Zvolena. Nad podujatím prevzal záštitu predseda Banskobystrického samosprávneho kraja Ing. Ján Lunter.

Vyhodnotenie Štúrovo pero 2018 

Fotografie – Štúrovo pero 2018 

Medzinárodný hokejový turnaj starších žiakov

Počas dvoch dní sa na zvolenskom zimnom štadióne konal už zmieňovaný turnaj, na ktorom si to rozdali Zvolenčania, Nitrania a ako hostia prišli hráči partnerského mesta Imatra z Fínska a pozvanie prijali aj žiaci z Budapešti.

V sobotu sa ešte nedalo po prvých zápasoch presne odhadnúť, ako dopadne turnaj, ale v nedeľu po prvom zápase HKM Zvolen a P.H.C. Budapešť sa črtali prvé výsledky. O konečnom poradí rozhodlo víťazstvo našich žiakov nad HK Nitra.

Konečné poradie

  1. Imatran Ketterä
  2. HKM Zvolen
  3. HK Nitra
  4. P.H.C. Budapešť

Naj naj naj

  • útočník – Joonatan Lempiäinen – Imatran Ketterä
  • obranca – Alex Mihalička – HK Nitra
  • brankár – Matej Dúbravský – HKM Zvolen

Fotogaléria medzinárodného turnaja žiakov

Článok a foto: IMG_1979

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: