• Ne. okt 1st, 2023
Hashtag mesta Zvolen pre tento rok. Foto: IMG_1979

Veľká dvojdňová oslava mesta s množstvom pestrého kultúrneho programu nielen na hlavnom pódiu, ale v podstate pozdĺž celého námestia.

Po XY dňoch nie priam ideálneho počasia sa doslova počas dvoch dní 24. a 25.5.2019 akoby zázrakom počasie ustálilo a doprialo nielen Zvolenčanom vychutnať si v poradí už 6. ročník podujatia s názvom Dni mesta Zvolen a veru bola to viac než slušná oslava.

Tento rok aj napriek dátumu nebola pripojená aj ďalšia oslava a to MDD, ale tá príde už najbližšiu nedeľu 2.6.2019 a tak deti nebudú ukrátené, ba naopak. Počas víkendu sa budú konať až 4 oslavy MDD a o programe si môžete prečítať v tomto článku, ale vráťme sa naspäť k téme osláv mesta.

Toto podujatie zorganizovalo okrem mesta Zvolen aj Zvolenské kultúrne centrum a spoluorganizačne rôzni ďalší partneri.

Samotné podujatie moderoval Milan Krnáč.

Tak, ako za ostatné roky, aj teraz sa prvý deň niesol s podtitulom Deň prevencie. Po úvodnom sprievode mestom a slávnostnom otvorení prebiehal súbežne program nielen na hlavnom pódiu, ale aj pozdĺž námestia.

Okrem toho sa na pravé poludnie inštalovali namaľované písmená na korpus hashtagu mesta Zvolen, ktorého jednotlivé písmena niesli v rukách ich autori.

Večer pritiahla návštevníkov na námestie kapela Elán Forever a tento deň vygradoval vystúpením skupiny Nocadeň.

Druhý deň bol otvorený jarmok a o 9-tej zahájil program na pódiu Zvolenský spevácky zbor. Postupne sa na pódiu vystriedalo do neskorej noci množstvo rôznych zoskupení, ktoré ponúkli návštevníkom bohatý program rôznorodého charakteru.

Po 18-tej až do samotného záveru to tu však žilo hudbou. Najskôr zahrala a zaspievala kapela Bosé nohy, potom Zvolenskí meskáči alias Police Team a program tohtoročných Dní mesta uzavrela skupina Le Payaco.

Takto prebiehalo v skratke dvojdňové podujatie a dá sa povedať, že sa vydarilo a počas oboch dní prišlo na námestie dosť ľudí , ktorí si túto atmosféru užívali.

Fotogaléria: Dni mesta Zvolen 2019 

Článok a foto: IMG_1979