• Ut. okt 3rd, 2023

ŠKK Zvolen bilancuje svoju uplynulú 9. súťažnú sezónu

Autor IMG_1979

apr 27, 2018
Pretekárky ŠKK Zvolen (z ľava) – Dorota Marková, Dominika Nociarová, Martina Vavrincová, Ela Marková, Soňa Nemcová, Karin Ištokovičová, Laura Debnárová, chýba Dominika Hatadámová Foto: Archív ŠKK.

TS: Športový krasokorčuliarsky klub mesta Zvolen (ŠKK) ukončil cez víkend v poradí už 9. súťažnú sezónu. Celkom 8 krasokorčuliarok sa zapojilo do súťaží Slovenského pohára (SP), ďalšie sa pripravovali v našej kraso prípravke a viac ako 60 chlapcov a dievčat absolvovalo kurz základov korčuľovania.

Do série súťaží SP sa zapojilo 238 dievčat – 5 senioriek, 24 junioriek, 41 st. žiačok, 21 ml. žiačok 12 ročných, 28 ml. žiačok 11 ročných, 34 nádejí 10 ročných, 28 nádejí 9 ročných, 32 nádejí 8 ročných a 25 nádejí 7 ročných. Chlapcov pretekalo 40 – 2 juniori, 7 st. žiakov, 12 ml. žiakov, 12 st. nádejí a 7 ml. nádejí.

ŠKK ale aj mesto Zvolen v súťažnej sezóne 2017/2018 reprezentovalo 8 krasokorčuliarok v 5 vekových kategóriách.

V kategórii st. žiačok štartovalo 41 dievčat v 16 kolách. Dorota Marková sa umiestnila celkovo na 27. mieste so 165,82 b. a Dominika Hatadámová na 41. mieste, no absolvovala len 1 kolo SP, na ktorom získala 48,19 b.

V kategórii 12 ročné ml. žiačky súťažilo 21 dievčat v 14 kolách. Laura Debnárová so 138,70 b. obsadila 14. miesto a Karin Ištokovičová so 105,23 b. 18. miesto.

V kategórii 11 ročných ml. žiačok sa Dominika Nociarová s 92,59 b. umiestnila na 19. mieste spomedzi 28 dievčat.

V 8 ročných nádejach štartovalo 33 dievčat. Soňa Nemcová obsadila 17. miesto so 75,72 b. a  Martina Vavrincová 18. miesto so 73,95 b.

V kategórii 7 ročných nádejí sa Ela Marková umiestnila na 17. mieste z 25 dievčat s 53,37 b.

Konečný rebríček SP tvorí súčet najvyšších bodových skóre zo 4 pretekov z celej série SP.

Trénerky však mohli vybrať max. 10 kôl, na ktoré prihlásia svoje zverenkyne. U dievčat počas sezóny nielenže stúpala výkonnosť, ale mnohé z nich dosahovali na pretekoch svoje bodové maximá. Účasť na Majstrovstvách Slovenska, našej najvyššej národnej súťaže, tesne ušla Laure Debnárovej a Soni Nemcovej, ktoré boli náhradníčkami. V ml. žiačkach postúpilo prvých 12 dievčat a N10 prvých 14 dievčat z redukovaného rebríčka.

V Pohári klubov (PK) bodovalo 34 klubov z 36 registrovaných v SKrZ. ŠKK sa so 775 b. umiestnilo na 19. mieste. Do PK sa započítavajú body za umiestnenie max. 5 pretekárov s najlepším umiestnením z max. 8 pretekov SP.

Okrem pretekov SP sa krasokorčuliarky ŠKK zúčastnili aj 4 zahraničných pretekov. Klub prijal pozvanie na Santa Claus Cup do Budapešti, kde nás reprezentovali Laura Debnárová, Soňa Nemcová, Dorota Marková a Ela Marková. Vo februári na Valentin Cup-e v Budapešti urobili radosť Soňa Nemcová a Martina Vavrincová, ktoré dosiahli medailové umiestnenia. V závere sezóny absolvovala Laura Debnárová preteky Jégmadár Cup v Székesfehérvári a Dominika Hatadámová AVAS Cup v Miškolci.

Počas celej súťažnej sezóny svoje zverenkyne pripravovala na ľade hlavná trénerka klubu Jana Zrubecová, kraso prípravku spolu s hlavnou trénerkou viedla Marcela Vavrincová a
hodiny baletu viedla Simona Bobeková. Kurz základov korčuľovania pomáhali viesť aj Veronika Kulichová a Dušana Sľúková.

Už tradične ŠKK usporadúva počas sezóny pre svojich terajších ale i bývalých členov a všetkých sympatizantov aj niekoľko mimo súťažných akcii. V tejto sezóne to bol Karneval na ľade, Mikulášske korčuľovanie, Vianočné korčuľovanie, Silvestrovské korčuľovanie,

Valentín na ľade, ale hlavne čoraz obľúbenejšie a žiadanejšie korčuľovanie rodičov s deťmi. Okrem výchovy krasokorčuliarok, kraso prípravky a kurzu základov korčuľovania pre dievčatá ale aj chlapcov, ŠKK na požiadanie organizoval aj kurz korčuľovania pre dospelých.

Podľa Medzinárodnej korčuliarskej únie (ISU) sezóna končí každý rok 30. apríla a tak po krátkom oddychu čaká v máji na dievčatá ŠKK a ich trénerku Janu Zrubecovú náročná a
pestrá letná príprava na “suchu” ale aj absolvovanie krasokorčuliarskych sústredení na ľade, kde už teraz prichádzajú na kluby pozvánky z viac ako 30 miest Slovenska ale aj zo zahraničia. Dievčatá absolvujú aj tréningy na in-line korčuliach, ale to už aj s ďalšími záujemcami o tento šport ktorí sa chcú naučiť alebo zdokonaliť v inline korčuľovaní. Kurz korčuľovania na kolieskových korčuliach ŠKK poriada už 8. rok.

TS: (mz). Foto: Archív ŠKK