• Po. okt 2nd, 2023

Na Najmilšom koncerte predviedli deti neskutočné veci

Autor IMG_1979

apr 29, 2018
Úsmev ako dar. Foto: IMG_1979

Vo štvrtok 26.4.2018 ožila sála zvolenského divadla detským džavotom a javisko ponúklo počas viac ako hodiny množstvo zaujímavého programu.

Toto podujatie pod názvom Najmilší koncert roka zorganizovala regionálna pobočka Úsmevu ako dar a v rámci Banskobystrického kraja to bol už 18. ročník. Najmilší koncert roka má v občianskom združení Spoločnosť priateľov detí z detských domovov Úsmev ako dar naozaj dlhú históriu, tento ročník sa uskutočnil 28 – krát.

Samotné koncerty začali písať svoju históriu v roku 1990, kedy vznikla tradícia stretávať sa vo vybraných mestách na celom Slovensku na prehliadke tvorivosti detí z detských domovov a náhradných rodín. Deti tu dostávajú priestor na prezentáciu v rôznych umeleckých žánroch, aby prostredníctvom umenia vyjadrili svoje pocity, túžby a sny.

Na koncerte vystúpili deti z detských domovov, krízových stredísk, rodín v ohrození a dostali tak možnosť na sebarealizáciu, priestor na prezentáciu svojho talentu a budovanie vlastnej sebahodnoty.

Samotné podujatie moderoval všetkým dobre známy Lukáš Latinák. V jeho úvode prišla na javisko za mesto Zvolen primátorka mesta Zvolen Lenka Balkovičová, ktorá priniesla pre deti pexesá, aby sa mohli takouto formou zoznámiť s tým, čo je možné vidieť v meste Zvolen. Samozrejme tu boli prítomný aj ľudia už spomínanej organizácie.

Počas viac ako hodiny bolo možné vidieť rôzne tanečné a spevácke vystúpenia, ale čo je najdôležitejšie, veľakrát aj veľa talentu, o ktorom sa tu dalo všetkým na známosť a ktorý bol vždy odmenený obrovským potleskom.

Nech sa páči aspoň pár fotografií.

Článok a foto: IMG_1979