• Ut. okt 3rd, 2023

Dva dni panoval strach i smiech za zámockými múrmi

Autor IMG_1979

máj 1, 2018 ,
Toto nieje strach, ale detská radosť. Foto: IMG_1979

Zvolenský zámok pravidelne ponúka návštevníkom možnosť navštíviť galérie a čajovňu. Po roku však opäť sprístupnil hradné múry a dovolil návštevníkom vstúpiť, nechať sa vtiahnuť do príbehu medzi dobrom a zlom, vidieť kadejaké mátohy, šermovačky a veľa ďalšieho.

Samotné podujatie Noc strachu a smiechu pritiahlo počas dvoch dní v piatok 27. a v sobotu 28.4.2018 v šiestich vstupoch doslova davy zvedavých návštevníkov, veď už v piatok pred prvým vstupom boli všetky vstupenky pre tento deň vypredané a ľudia sa museli vracať domov s dlhým nosom, respektíve kúpiť si ich na sobotu.

Podujatie zorganizovala skupina historického šermu Ricasso, ku ktorej sa v rámci programu pridala aj skupina historických scén Tormen, Divadlo na vysokej nohe a Filmový skoro klub. Počas celého podujatia návštevníkov sprevádzal principál na vysokých nohách Viktor Sabo.

Po viac ako hodine sa samotný príbeh skončil a všetci účinkujúci sa zhromaždili na zámockom nádvorí a týmto sa ďalšia kapitola strachu a smiechu na Zvolenskom zámku uzavrela.

Záverom

Dozaista sa nájdu ľudia, čo budú mať výhrady k samotnému podujatiu, ale na druhej strane za XY rokov sa toto podujatie drží rovnakej línie. Zabaviť deti a dospelých (rôzne dvojzmysly) a zároveň im predviesť niečo iné, ako je možné vidieť na tradičných podujatiach niekde v meste.

Ja dávam palec hore za uhladenosť. Možno nie každý príde na chuť predstaveniu Divadla na vysokej nohe, ale to je dozaista vec názoru.

Tak, či onak, podujatie splnilo očakávanie a aj počet návštevníkov počas dvoch dní o tom svedčí.

Nech sa páči pár fotografií

Článok a foto: IMG_1979