• Pi. dec 1st, 2023

Mladí tvorcovia SOŠ drevárskej v LDM Zvolen vystavujú svoje práce

Zuzan Chamulová a jej stolička Loony za ktorú dostala 1. miesto na celoštátnej výstave SOŠ „Mladý tvorca 2018“ v Nitre v kategórii drevárstvo. Foto: IMG_1979

Originálne riešenia funkčného prototypu, posteru a makety interiéru so zakomponovaným navrhovaným prvkom nábytku.

Toto a ešte podstatne viac sa dalo zažiť ako aj vidieť v utorok 15.5.2018 na vernisáži výstavy Premeny dreva v Lesníckom a drevárskom múzeu vo Zvolene.

Už po dvadsiaty krát vystavilo na obdiv Lesnícke a drevárske múzeum vo Zvolene maturitné práce študentov končiacich štúdium v odbore Tvorba nábytku a interiéru SOŠ drevárskej vo Zvolene. V tomto ročníku dostali možnosť prezentovať výsledky vlastných projektov maturanti – dizajnéri. Mladí tvorcovia vytvorili a na výstave predstavujú originálne riešenia funkčného prototypu, posteru a makety interiéru so zakomponovaným navrhovaným prvkom nábytku.

Pozornosť upúta stolička LONNY od Zuzany Chamulovej, ktorá získala 1. miesto na celoštátnej výstave SOŠ „Mladý tvorca 2018“ v Nitre v kategórii drevárstvo a 3. miesto v súťaži študentskej vysokoškolskej odbornej činnosti v kategórii stredných škôl. Stolička zaujme drevenými ohorenými dielcami zaliatymi transparentnou živicou.

S odkazom na ľudové tradície a čičmiansku architektúru sa predstaví Lucia Ihradská s čajovým stolíkom ČIMI. ČIMI stolík získal 2. miesto v krajskom kole Stredoškolskej odbornej činnosti v kategórii umenie a postúpil do celoštátneho kola.

Ďalším pútavým exponátom sú stoličky PABLO od Andrey Babeľovej, ktorá pretransformovala obrazy od svetoznámeho umelca Pabla Picassa do podoby rozoberateľných študentských stoličiek. Jej počin získal taktiež ocenenie v súťaži „Mladý tvorca 2018“ v Nitre v kategórii umelecké spracovanie dreva.

Študentov odboru Tvorba nábytku a interiéru viedli pedagógovia Ing. Ivana Chovancová a Mgr. Jiří Dvořáček. Po konštrukčnej stránke Ing. Jozef Vaník a pri výrobe asistovali majstri odborného výcviku Mgr. Milan Hucovci a Mgr. Štefan Šupauer.

Maturitné práce študentov SOŠ drevárskej zo Zvolena si návštevníci Lesníckeho a drevárskeho múzea môžu pozrieť od utorka 15. mája do utorka 12. júna 2018, v čase od 8:00 do 17:00 hod.

Čo všetko je možné na výstave vidieť v úvode vernisáži porozprával riaditeľ SOŠ Zvolen Ing. Pavel Laššák.

Video

Fotografie

Článok, foto a video: IMG_1979