Hviezdy slávy mieria do Zvolena

 

Niekde tu budú osadené prvé prvé tabule slávy. Foto_ IMG_1979

TS: Už len pár dní nás delí od slávnostnej udalosti, ktorá navždy zmení centrum nášho mesta. 25. mája totiž pri príležitosti podujatia s názvom Dni mesta Zvolen, na námestí SNP začneme tradíciu udeľovania a osádzania dlaždice s hviezdou a menom osobnosti, ktorá vzorne reprezentuje náš región.

Dlaždicami bude postupne posiaty celý chodník, popred Divadlo JGT až k Okresnému úradu. Ján Kubiš z agentúry BlueMark production, ktorý je otcom tejto myšlienky, má pre tento chodník vymyslený už aj honosný názov „Zvolenská Broadway“. Známe sú už aj mená historicky prvých osobností, ktorým sa dostane tento vysoký honor. Zhodou okolností pôjde tentoraz o veľmajstrov hereckého umenia Andreja Mojžiša a Juraja Slezáčka. „Títo páni ale nie sú ani zďaleka jediní významní rodáci nášho regiónu. Máme tu ešte mnoho úspešných a rešpektovaných osobností, ktoré budeme postupne, každý rok oceňovať udelením dlaždice s menom na Zvolenskej Broadway. Takto sa o našich rodákoch dozvedia nielen Zvolenčania, ale aj turisti, ktorí naše krásne mesto navštívia.

K samotnému slávnostnému aktu odhaľovania hviezd slávy príde o devätnástej hodine, kde jedným z hlavných gratulantov bude aj významný herec a niekdajší minister kultúry Ľubo Roman. Udalosť bude samozrejme sprevádzať aj program so zaujímavými účinkujúcimi. Ako prvý zahrá Vrchársky orchester pod vedením Juraja PecníkaViliama Didiáša so sólistami. Ďalší umelec, inštrumentalista Felix Slováček, dokonca v našom meste oslávi svoje „polguľaté“ narodeniny, sedemdesiatpäť rokov. Na Zvolenskom námestí sa predstaví aj s hosťujúcim Big Bandom Júliusa Selčana, ďalej v programe zaspieva Marcela Laiferová, Juraj Bača, Ladies Quartet so sólistkami Janou Fiľovou, Teréziou Králikovou, Luciou VáclavíkovouKristínou Vreckovou. Celým podujatím bude sprevádzať moderátor Radoslav Kuric.

Fotografie

TS a pár foto: zdroj TS

 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.