• St. máj 31st, 2023

Vo Zvolene repete svetovej premiéry zápasu šesťdesiatnikov

ByIMG_1979

máj 21, 2018
Plagát k podujatiu 60+. Zdroj Miloš masarik

Zvolenský malý futbal zaznamenal v poslednom období viacero prvenstiev. Medzi jedno z nich patrí aj zápas veteránov, repete svetovej premiéry zápasu šesťdesiatnikov z minulého prvého ročníka ojedinelého turnaja.

Zvolenská liga malého futbalu (dnes už pod hlavičkou SCHALLER FACILITY LIMFU Zvolen) zabezpečila a usporiadala okrem pravidelných troch líg (32.ročníka prvej, 23 ročníkov ligy druhej a 14 ročníkov ligy tretej) na vysokej úrovni po historicky prvom ročníku Slovenského pohára výberov malých líg, 30 ročníkoch Zimného pohára LIMFU, 14. ročníkoch ligy hráčov nad 40 rokov, 7.ročníkoch ligy hráčov nad 50, 25. ročníkoch turnaja o pohár primátora či primátorky mesta Zvolen, po turnajoch najvyššej medzinárodnej úrovne Boxo Cup či L-trade Cup, aj premiérový ročník turnaja šesťdesiatnikov, podujatia, ktoré nemá v pôsobnosti nielen na Slovensku, ale i v Európe obdobu. Dokonca sa nezistilo ani jedno takéto podujatie usporiadané v členských krajinách Svetovej federácie malého futbalu pre kategóriu veteránov malého futbalu nad 60 rokov. V tomto roku sa uskutoční „repete“ podujatia, ak nie už aj vznik novej tradície vo Zvolenskom malom futbale. Druhý ročník LIGY 60+ , teda hráčov nad 60 rokov bude už za účasti troch mužstiev.

Po skončení troch líg SCHALLER FACILITY LIMFU 26.5. 2018 nastúpia na plochu štadióna MFK Zvolen s umelou trávou hráči k trom stretnutiam Ligy 60+. V minulom ročníku v bielomodrých pruhovaných „reprezentačných“ dresoch LIMFU nastúpili hráči vedení Ondrejom Lamešom proti rivalom v „limfáckych“ podobných červenobielych dresoch s kapitánom Luborom Klandúchom. S ohľadom na vek sa hralo od začiatku svižne, šesťdesiatnici ukázali výbornú prácu s loptou, predviedli technické finesy a dokazovali výkonom, že nie sú „starí páni“ a že majú tento šport v génoch. Autorom myšlienky usporiadať takéto podujatie bol Ján Račko. V tomto roku záujem o štart rástol a tak sa už predstavia tri mužstvá. Začiatok podujatia je o 14,00 hodine.

Výsledok z minulého roku:

  • Modrí – Červení 1:4 (2:0) p.k. 2:2

Góly: Konček – Bosák 2, Mojžita, Piecka. Rozhodoval: Peter Hanes.

Zostavy:

  • Modrí: Zdeno Uhrík – Ondrej Lameš, Dušan Konček, Ján Podkonický, Ján Bešina, Milan Zauška, Ondrej Dian,
  • Červení: Marián Patraš – Lubor Klanduch, Ján Bosák, Michal Bešina, Štefan Sudimak, Vlado Mojžita, Rudolf Kuchár, Ján Piecka

Článok a foto: Miloš Masarik