Spojili sa, aby vytvorili jedinečný festival pre ženy

Plagát k podujatiu

TS: Je ich desať a každá je iná. Terapeutky, umelkyne, poradkyne, remeselníčky, koučky. Všetky sa stretnú na Festivale 10 žien vo Zvolene.

Na začiatku bola myšlienka. „Fascinovala ma predstava, že by sa stretli dve lektorky na jednom mieste,“ hovorí Martina Junga z Banskej Bystrice. „Chcela som pozvať lektorky zo zahraničia, ale uvedomila som si, že aj na Slovensku je množstvo žien, ktoré niečo robia,“ dodáva. Tak vznikol Festival 10 žien. „Každá žena sa venuje niečomu inému, napr. ženské kruhy, rodinné terapie, spev, tanec, poradenstvo,“ hovorí ďalšia z desiatky žien Danka Knochová zo Zvolena. „Budeme sa veľa rozprávať, tancovať, spievať. Riešiť témy, ktoré sa týkajú života,“ dodáva.

Festival je vo všeobecnosti zameraný na to, čo tvorí svet ženy. Jej pocity, potreby, prežívanie. Žena príde ráno a môže ostať až do večera. „Prostredie, v ktorom sa festival uskutoční je krásna príroda na Kráľovej vo Zvolene, kde sa nachádza Lunterov ranč,“ hovorí Knochová. „Je to v strede Slovenska, dostupné zo všetkých kútov,“ približuje.

Počas dňa čaká všetky účastníčky zdravé jedlo či hand-made výrobky šikovných žien. Deň sa zakončí spoločným posedením pri ohni a bubnovačkou, na ktorú sú pozvaní aj muži. „Ženy bez mužov nemôžu byť, dôležitá je spolupráca medzi nami,“ dodáva Daniela Knochová. Na Lunterovom ranči je možnosť prenocovať a stráviť tak jeden príjemný víkend priamo uprostred nádhernej prírody v strede Slovenska.

Festival 10 žien s lektorkami: Paula Medveďová, Alexandra Šimegová, Martina Junga, Zuzana Hazuchová, Janka Vaculčiaková, Zuzana Hozhoni, Tulip Kušíková, Jana Staššáková a Andarin Čarovná, Daniela Knochova sa uskutoční 16. – 17. júna v blízkosti Zvolena. Viac informácií o festivale na udalosti Festival 10. žien

Promo video festivalu

TS: Daniela Knochova

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: