• St. okt 4th, 2023

Jubilejný Deň sídliska Západ dopadol na výbornú

Radosť riaditeľky tunajšej školy pri preberaný ceny fair play z rúk Miloša Masarika.

Sobotné ráno pri pohľade na oblohu neveštilo nič dobré, ale asi sa tie mračná predsa len zľakli, keď videli, koľko vecí si organizátori na tento deň pripravili a nechceli im to prekaziť a zaraz sa rozutekali. A veru tento deň sa podaril na jednotku.

Reč je o jubilejnom 10. ročníku Deň sídliska Západ, na ktorý pripravili organizátori OI Zvolen Západ, tunajšia ZŠ Námestie mládeže a mesto Zvolen bohatý program, doslova pre celé rodiny.

Doobedie malo dve súbežné časti a to v podstate športovú časť nielen v telocvični (stolný tenis), ale aj na školskom dvore (hobby beh, cyklo-bežecká inline liga a bolo tu aj dopravné ihrisko a prišli aj hasiči) a v rovnakom čase prebiehal program aj na na hlavnom pódiu (SZUŠ Heuréka, DFS Vretienko, Štvorylka a prišli aj Psíček a Mačička od Zelienkovcov).

V rámci turnaja v stolnom tenise sa pri vyhodnocovaní udiala milá vec. Turnaj v kategórii mužov vyhral Patrik Bayer. Po dekorovaní sa ešte dodatočne udeľuje tzv. cena fair play, ktorú si vytvoril riaditeľ turnaja Miloš Masarik. V tomto ročníku udelil cenu riaditeľke tunajšej školy Mgr. Ľubici Tomčíkovej, ktorá bola viac než prekvapená.

Samozrejme, netreba zabúdať aj na slávnostné otvorenie podujatia za účasti hlavných predstaviteľov mesta Zvolen, tunajšieho sídliska a organizačného výboru.

Okrem toho všetkého sa tiež tradične v átriu školy konali tvorivé dielne a v chodbe si bolo možné skúsiť tance s Vretienkom.

Ostatný sprievodný program odštartoval okolo hlavného pódia. Okrem tvorivých dielní a maľovania na tvár sa neskôr mohli deti vyšantiť na nafukovacích hradoch. Okrem toho tu mala stánok aj Mestská polícia v rámci projektu Spoznaj svojho policajta a opodiaľ na hodinku prišiel predstaviť svoj klub HKM Zvolen.

Poobedný program začal netradične koncertom country kapely Pacipacifik, ktorá za ostatné roky uzatvárala Západniarske podujatie, ale tentokrát išla medzi prvými. Všetkým tu prítomným zahrala okrem tradičných skladieb aj nové skladby a publikum sa počas hodiny dobre bavilo.

V rámci poobedia až do záveru samotného podujatia sa v troch kolách losovala tombola a prišiel aj pán z parkovacieho domu, ktorý doniesol veľa nanukov a detská radosť nemala konca kraja.

Tradičnou súčasťou niekoľkých ročníkov bola a ani tento rok nechýbala trojčlenná kapelka M&J Soul, ktorá si získala fanúšikov tradičnými prevzatými skladbami, podanými podmanivým spevom Mišky.

Prvé, ale očakávané prekvapenie prišlo po 18-tej, keď začala hrať na pódiu kapela Jana Filová And HuMan Hills. Treba uznať, že ako kapela to majú všetko od A po Z zladené a je to aj cítiť a k záveru prišlo jedno prekvapenie a to, že si Jana strihla duet s dobre známym poslancom nielen nášho mesta Jurajom Družbackým a bola to legendárna skladba V slepých uličkách.

Po Jane mala prísť Kristína Vrecková a Igor, ale žiaľ tá sympatickejšia polovička, na ktorú tu nejeden čakal nemohla kvôli zdravotným problémom prísť a tak si museli vystačiť s Igorom Royom.

Predposledným bodom v programe bolo excelentné vystúpenie tanečného súboru Romano Jilo, ktorý vedie Peter Kačica. Počas necelej hodiny bolo vidieť poriadny rómsky temperament, ktorý si divákov rozhodne získal.

Azda o najväčšie prekvapenie nielen večera, ale aj záveru jubilejného Dňa sídliska sa postarala kapela Mestskej polície – Police team. Ako už názov evokuje, zloženie tejto formácie je z členov zvolenskej Mestskej polície a v podstate takto vystupujú možno tak cca 6 mesiacov a viac. Na pódiu im na bicích a na gitare vypomáhali ešte dvaja členovia Romano Jilo. Kapela hrala prevzaté skladby nielen tej našej, ale aj zahraničnej produkcie a dovolím si tvrdiť, že v tých mimoslovenských (rozumej po anglicky spievaných) to bolo možno trošku kostrbaté, ale akonáhle prešli na českú a slovenskú tvorbu, tak to zaraz nabralo poriadnu šťavu a ľudom navôkol sa to rozhodne páčilo. Až tak, že pred záverom ich vystúpenia početná skupina divákov aj tancovala pod pódiom.

Video

Police team

Fotografie

Článok, foto a video.