• St. okt 4th, 2023

13-te Jazzové námestie sa organizátorovi vydarilo

Autor IMG_1979

jún 14, 2018
Tancujúce prsty. Foto: IMG_1979

V pondelkový večer 11.6.2018 sa na zvolenskom námestí rozprúdila famózna hudobná zábava, ktorá možno neprilákala veľké davy na námestie, ale pritiahla tých, ktorí si radi vychutnávajú kvalitnú džezovú muzičku a veru v tento večer tu bolo rozhodne čo vychutnávať od začiatku až po záver.

Možno už niekto tuší, že reč je o 13. ročníku hudobného podujatia Jazzové námestie, ktoré sa organizačne konalo pod hlavičkou Hudobno tanečného štúdia vo Zvolene a ďalších partnerov a samotné podujatie tradične moderoval Pavol Kováč.

Tak, ako je za ostatné roky zvykom, aj tentoraz sa tu zišli interpreti, ktorí pripravili všetkým divákom neskutočný hudobný zážitok a do svojich domovov sa odchádzalo veru ťažko.

Na úvod, mimo programu sa konala hudobná pietna spomienka, nasledovalo nežnejšie prevedenie Zvolenského Bigbandu, po nich chlapi zvučného mena a to Nothing But Swing Trio a na záver to neskutočne rozbalila kapela Walter Phishbacher Trio na čele s fenomenálnou Audrey Martells a nesmieme zabudnúť na jeden špeciálny bonusový klinec programu.

Poďme pekne po poriadku

Ako bolo v úvode spomenuté, o úvodnú pietnu spomienku sa postaral Marián Kološta, ktorý vyrozprával príbeh o Ľudovítovi Pálajovi a na záver si ho uctili jeho obľúbenou skladbou od Jaroslava Ježka – Život je náhoda.

O Zvolenskom Bigbande by sa možno dalo povedať, že bol troška skromnejší, čo do rozmanitosti, ale zas na druhej strane sa bolo na čo pozerať, nakoľko celé toto zoskupenie vynikalo ženským temperamentom. Zahrali a zaspievali tradičné skladby ako Happy Feet, Pennsylvania 6-5000 a ďalšie kúsky a počas celého ich vystúpenia bolo vidieť, že sú už dávno zohratá partia nielen v rámci spevu, ale aj v hre na hudobné nástroje.

Ako druhý v rámci programu sa na pódium postavila v podstate štvorica Nothing But Swing Trio v zložení Robert Ragan, Peter Solárik, Klaudius Kováč a ako hosť viac než dobre známy Martin Uherek. Toto viac než známe zoskupenie si získalo divákov už po prvých tónoch a potleskom sa počas cca hodiny doslova nešetrilo a viac hádam ani netreba písať, akurát, že boli excelentní.

Na záver to najlepšie, alebo lepšie povedané, na tento druh festivalu sa vždy hlavný organizátor snaží dotiahnuť niečo mega a dovolím si tvrdiť, že vždy sa mu to podarilo a ani dnešný večer nebol výnimkou. Ako pán Pavol Kováč povedal, už pred rokom a pol sa dohadovali a veru, aj keď s miernym posunom sa to predsa len podarilo a do nášho mesta prišla Audrey Martells & Walter Phishbacher Trio.

A práve Audrey Martells bola tá hviezda, ktorá v tento džezový večer poriadne zasvietila a bola jednudocho skvelá od začiatku až po záver a s kapelou neskutočne ladili.

Nech sa páči pár fotografií a videí z tohto neskutočného džezového večera.

Bonus video

Pán si takto zatancoval počas vystúpenia dievčat Zvolenského Bigbandu.

Ako pán Kološta neskôr uviedol pán má viac ako 80. rokov a veľkú časť životu sa aktívne venoval hudbe a treba povedať aj to, že nielen dievčatám na pódiu sa ten jeho prejav páčil

Fotografie

Článok, foto a video: IMG_1979