• Št. mar 30th, 2023

Bluesová muzika rozprúdila zábavu v Charisme

teo-bondas-3
Teo Bindas. Foto: Ján Števonka.

Štvrtok 4.7.2013 bol posledným pracovným dňom pred predĺženým víkendom a  aj z toho dôvodu sa veľa podujatí , ktoré sa konali vo Zvolene popresúvalo na tento dátum a tak vznikali kuriózne situácie.

Naplánovať na jeden deň a jednu hodinu tri vernisáže, každú v inej časti mesta, to tu ešte nebolo. Našťastie to netrvalo dlho a tak sa našiel čas aj na návštevu podujatí hudobného charakteru. V Džezve v stiesnených podmienkach vystupovala kapela Šumichrast a v Charisme, o ktorej si teraz povieme B. & The MoneyMakers.

O zvolenskej kapele B. & The MoneyMakers, ktorá hrá vynikajúce neriedené Chicago Blues sme už písali mnohokrát, nie je potrebné ich opäť chváliť a ospevovať.

Plná terasa a ulička zabávajúcich sa ľudí hovorila jasnou rečou a aj napriek tomu, že kapela nehrala v kompletnej zostave, chýbal Lukáš Hrončiak (gitara), ktorý mal problém sa na čas dostať z Bratislavy do Zvolena, vôbec to nebolo badať a všetko fungovalo tak, ako to poznáme.

Niečo aspoň z toho, čo hráva kapela a kto všetko sa skrýva za B. & The MoneyMakers

Skupina čerpá z takých velikánov ako Otis Rush, Lowell Fulson, Billy Boy Arnold, Johnny Guitar Watson, Koko Taylor, Howlin´ Wolf, Muddy Waters, Bo Diddley, The War, Elmore James, Willie Dixon, Little Walter.

Skupina hrala v zostaveBoris Čiampor (harmonika, spev), Teo Bindas (gitara, spev), Martin Vido (klávesy, spev), Vlado “Chlebo” Chlebničan (basgitara), Igor Babiak (bicie) a ich prejav bolo jedno podmanivé Blues, plné fúkacej harmoniky, doplnené gitarou a neskutočným hlasovým prejavom Borisa Čiampora.

Nech sa teda páči ako zvyčajne jedno video a pár fotografií.

B. & The MoneyMakers

Fotografie

Najbližšie, čo sa týka koncertov bude už túto sobotu 13.7. jedna fantastická vec a to kapela Sto múch a vrelo odporúčam si nájsť čas a prísť. Bude to poriadna porcia zábavy.

Článok, foto a video: Ján Števonka.

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri