• Ne. sep 24th, 2023

Zóna bez peňazí na Balkáne predčila všetky očakávania

Šutemíny pre návštevníkov. Foto: IMG_1979

Sobotňajšia Zóna bez peňazí na Balkáne predčila všetky očakávania a priniesla nové poznania.

Aj takto by sa dalo zhrnúť pilotné podujatie tohto druhu v Komunitnom centre na Balkáne, ktoré predčilo určité očakávania a zároveň ukázalo cestu, ako sa uberať v prípadných ďalších pokračovaniach tohto dozaista úspešného podujatia.

Skôr, než si povieme viac, je vhodné napísať, že organizačne toto podujatie pripravilo Romano Jilo Zvolen a Združenie Slatinka, ktorých členovia tu boli po celý čas prítomní.

Keď sa vysloví slovo Balkán, tak sa zväčša všetkým z úst valia priam nelichotivé slová, ale nie vždy je všetko tak, ako sa na prvý pohľad zdá a za XY rokov sa aj tu veľa toho zmenilo. Samozrejme, domáci budú iného názoru a nebudú možno súhlasiť.

Tak či onak, v poslednú novembrovú sobotu 24.11.2018 prepožičali svoje priestory v Komunitnom centre na Balkáne nultému ročníku Zóny bez peňazí.

Bolo potrebné chvíľku počkať, ale postupne to tu doslova ožilo a zaraz bola plná miestnosť ľudí z okolia. Neprišli len brať, ale pár ľudí aj čo to donieslo a vždy bolo niečo nové na stoloch.

Okrem toho bolo pre všetkých pripravené aj občerstvenie a to v podobe čaju, ba i nejakých domácich šutemínov na zahryznutie.

Nuž, ako som v úvode napísal, táto oblasť zvolenskej mestskej časti je svojim spôsobom výnimočná a bolo to aj tu vidieť, kedy sem neraz hlavne šarvanci prišli len na ľahko vo svetri, krátkych gatiach, deravých topánkach a bez ponožiek. A tak sa im tu dobrovoľníci venovali a obliekli ich, ako sa na toto ročné obdobie patrí.

Na záver asi len toľko, že tento pokus ukázal, že má význam pokračovať a čo je práve tu potrebnejšie viac, ako inde.

Foto – Zóna bez peňazí Balkán 2018

Článok a foto: IMG_1979