• Št. dec 1st, 2022

LDM otvorilo pestrú výstavu o tradičnom vidieckom odeve vianočného obdobia

ByIMG_1979

dec 8, 2018
Zľava: Ľubica Miľanová, Mgr. Veronika Šuchaňová a PhDr. Jana Kucbeľová. Foto: IMG_1979

Na Mikuláša 6.12.2018 bola slávnostnou vernisážou v Lesníckom a drevárskom múzeu otvorená nová tematická výstava zo série Obrázky Vianoc.

Táto výstava nadväzuje na dlhodobú tradíciu autorských vianočných výstav múzea, ktorá každoročne prináša verejnosti rôznorodé a vždy nové pohľady na vianočnú tématiku. Tohtoročná, v poradí tretia výstava z cyklu nesie názov Od Vianoc do Ducha, nespúšťaj sa kožucha…

Autorkou výstavy je Mgr. Veronika Šuchaňová, ktorá tu bola prítomná po boku vedúcej múzea Ľubice Miľanovej a PhDr. Jany Kucbeľovej.

Súčasťou vernisáže bola aj prezentácia bohatej etnografickej zbierky PhDr. Jany Kucbeľovej a jej knihy Odetí do krásy, ktorá vyšla vo vydavateľstve IKAR tento rok. Autorka tu v priestoroch múzea všetkých oboznámila so svojou zberateľskou vášňou a prostredníctvom vydanej knihy predstavila svoju zbierku tradičného ľudového odevu, pochádzajúceho z takmer celého Slovenska.

Sprievodnými aktivitami k výstave budú tvorivé dielne určené pre deti a mládež.

Okrem doporučenia, aby ste výstavu navštívili doplním, že samotná výstava je k vzhliadnutiu do 11. 01. 2019 počas otváracích hodín múzea.

Všetko podstatné o samotnej výstave si môžete pozrieť na priloženom videu.

Článok, foto a video: IMG_1979