Silvestrovský duel vyhrala AC Štácia nad mestom

Spoločná fotografia SiFu 2018. Foto: IMG_1979

V posledný decembrový deň 31.12.2018, ktorý bol zároveň posledným dňom roku 2018 sa na ihrisku Strednej odbornej školy technickej vo Zvolene konal už 63. ročník tradičného Silvestrovského futbalového zápolenia.

Bol to duel medzi AC Štácia a FC Mesto a tradičný pochod na hraciu plochu za hudobného doprovodu skladby Zelená je tráva, fotbal to je hra presne nasvedčoval tomuto počasiu.

Tak, ako za ostatné roky, aj tento rok sa spomínalo na tých, ktorí už nie sú medzi nami. Tentoraz to bolo až 5 mien a to: Jozef Hrdlička, Vlasto Sloboda, Mgr. Pavel Perešíni, Miroslav Brada a Jozef Adamec. Prítomní si ich pamiatku uctili minútou ticha.

Samotný zápas sa začal tradične výkopom a aj tentokrát po boku Vladimíra Manku stála primátorka mesta Zvolen Ing. Lenka Balkovičová a samozrejme členovia organizačného výboru.

Hralo sa klasicky 2 krát 45 minút a diváci, ktorí sem v tento deň prišli v hojnom množstve museli byť spokojní. Počas 90-tich minút boli svedkami nejednej peknej akcie a aj napriek tomu, že sa v podstate jednalo o zápas, v ktorom nešlo o veľa, tak samotný hráči išli do zápasu naplno.

Celkovo padlo 13 gólov a veru jeden krajší ako ten druhý, ale víťaz mohol byť len jeden a tým sa stala AC Štácia, ktorá si do tabuliek pripísala víťazstvo 8:5.

Samozrejmou súčasťou tohto zápasu bol predaj lístkov na tombolu, ktoré predávala omladina, samozrejme nechýbal bufet, ktorý prišiel rozhodne vhod a celý duel fundovane moderoval Marián Kološta, ktorý zaspomínal aj na časy minulé.

Na samotný záver sa žrebovala tombola s cenami, ktoré venovali rôzni sponzori a hlavná cena bol veľkoplošný televízor.

Nech sa páči pár foto AC Štácia a FC Mesto 2018

 

Článok a foto: IMG_1979

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: