• Ut. dec 6th, 2022

Legendárna divadelná komédia LORD NORTON A SLUHA JAMES (po dvadsiatich rokoch…)  

ByIMG_1979

feb 21, 2019
Ľuboš Kostelný a Jozef Vajda.

PR: Produkčná spoločnosť a umelecká agentúra LECA production v júni minulého roku uviedla túto legendárnu komédiu v novom šate a v novom obsadení.

Do Zvolena zavítajú dňa 5.apríla, predstavenie sa bude konať v Dome kultúry Podborová o 19.00 hod. Predaj vstupeniek cez portál predpredaj.sk alebo na predajnom mieste v Telekom centre v OC EUROPA.

„Predstavenie z 90-tych rokov s Mariánom Zednikovičom a Stanom Dančiakom si stredná a staršia generácia veľmi dobre pamätá. Predstavenie malo vyše 600 repríz na Slovensku a v Čechách. V novom predstavení si diváci môžu vychutnať nezameniteľný humor, veselé a netradičné príhody v skvelom hereckom obsadení s Ľubošom Kostelným Jozefom Vajdom,v réžii Michala Vajdičku. Od premiéry máme za sebou asi 30 repríz a tešíme sa, že ako v Bratislave tak i všade inde po Slovensku je o predstavenie veľký záujem.“ – vyjadrili sa konatelia agentúry Roberto Leca a Andrej Antonio Leca.

Ak sa chcete príjemne pobaviť na inteligentnom a brilantnom humore plnom komických a nečakaných zvratov, príďte sa pozrieť na herecký koncert skvelých hercov Ľuboša Kostelného a Jozefa Vajdu a stráviť tak večer, na ktorý budete s úsmevom dlho spomínať.

„Všetci v škole sme vedeli naspamäť celé pasáže. Doma sme mali nahrávky na kazetách a v nedeľu, keď sa varil sviatočný obed, vždy to bolo pustené. V menších mestách to bol absolútny hit,“ spomína na legendárne predstavenie Ľuboš Kostelný, ktorý v komédii stvárňuje skrachovaného senilného lorda Nortona.

 „Rimejky sú odvážne, ale myslím si, že dnes už neplatí to, čo pred dvadsiatimi rokmi, preto sme sa pokúsili urobiť to trochu inak,“ pridáva Jozef Vajda, ktorý mu sekunduje v úlohe verného dobráckeho sluhu.

Čo sa po dvadsiatich rokoch zmenilo?

V službách lorda Nortona v priebehu dvoch desaťročí James zostarol. Keby len to! Skončil dokonca v psychiatrickom ústave. Ale nechce sa zmieriť s tým, že lord Norton sa medzičasom pominul. Nového parťáka nájde v ošetrovateľovi, ktorý je kvôli svojmu pacientovi ochotný urobiť čokoľvek. Aj hrať jeho bývalého svojrázneho pána. Fantázia chovanca psychiatrického ústavu a jeho ošetrovateľa je bezbrehá. Text predlohy sa dá stále aktualizovať, posúvať, spoločne hľadali a stále hľadajú nové a nové gagy.

Pôvodnému Lordovi Nortonovi a sluhovi Jamesovi, v ktorom excelovali Marián Zednikovič a Stano Dančiak, tlieskalo pred rokmi nielen publikum v Štúdiu L+S, ale všade, kam prišli. Tak ako kedysi, aj teraz lord so svojím sluhom brázdia mestá i mestečká celého Slovenska.

PR: R. Leca – LECA production, s.r.o.