• Ne. jan 29th, 2023

Retrospektíva XV. ročníka LIGY 40+ v malom futbale

Víťaz XV. ročníka ligy hráčov nad 40 rokov – Euroteam. Foto: IMG_1979

Iba prednedávnom v športovej hale ZŠ Námestie mládeže na Zvolenskom sídlisku Západ skončila posledným desiatym kolom Liga 40+ v malom futbale. Už v XV. ročníku ligy hráčov nad 40 rokov v sezóne 2018 / 2019 Schaller facility LIMFU Zvolen si bez jedinej prehry, iba s dvomi remízami s najväčším konkurentom, päťnásobným majstrom ligy 40 FC Coffola 40, zabezpečili titul hráči Euroteamu 40. V poslednom kole padali i rekordy ročníka a v jej priebehu i historické rekordy zaknihované počas 15 ročnej éry Ligy hráčov v tejto vekovej kategórii, ktorí neustále dokazujú svoj futbalový „kumšt“.

Po skončení ligy sa uskutočnilo už tradičné vyhodnotenie ročníka v priľahlom reštauračnom zariadení pri klobáse, kde mužstvá „dohrávali“ zápasové momenty. Súťaž vyhodnotil Miloš Masarik a spoločne s členmi výboru LIMFU Petrom Sujom a Jánom Račkom odovzdali mužstvám i jednotlivcom nielen originálne diplomy, poháre a trofeje, ale i finančné odmeny. Kapitán víťazného Euroteamu prevzal i putovný pohár.

Najlepším strelcom súťaže bol s 26 gólmi Štefan Sudimak ml. (Euroteam), titul najlepšieho brankára si vychytal Martin Tužinský (R-Pub) a najlepším hráčom bol vyhlásený Ján Dvorovenko (FC Coffola). Okrem nich boli ocenení za organizáciu Ligy 40 Peter Suja, ako najlepší nováčik Martin PEČARKA ( FALCON´S), najstarší hráč 69 ročný Zdenko UHRÍK (FALCON´S), najtvrdší hráč Ján KOREŇ (RAKYELÁN), naj srdciar Ján RAUSA (RAKYELÁN), naj univerzál Ján PLESNÍK (brankár-hráč SP HRONN XANTO) najvyťaženejší rozhodca Igor VLAČUHA a najlepším rozhodcom Peter HANES.

V pätnástich ročníkoch ligy 40 si titul vybojovalo až 8 mužstiev.

Najviac titulov, až päť, nazbierali zverenci manažéra Doda Šataru FC Coffola, dvakrát boli úspešní R-Pub i ŠK Slovakia i posledný držiteľ putovného pohára Euroteam. Po jednom titule získali Elán, Fortuna, Javanka a Boxo Utd.

V 30 zápasoch nastúpilo v šiestich mužstvách 82 hráčov, padlo 398 gólov na ktorých sa podieľalo 65 strelcov. Dve mužstvá strelili 100 gólov, 104 Euroteam – stý gól vsietil Maroš Balko a rovnú 100 Coffola a stý dal Dvorovanko. Najviac gólov inkasoval RakyElán 40 (104), najmenej Euroteam iba 36. Celkom zaznamenali hráči 23 hetrikov, 12 krát strelili po 4 góly. 5 gólov strelil v jednom stretnutí v drese Coffoly Dvorovenko, šesť dal Blazsek (Euroteam), po osem gólov zhodne Xantu vsietili Aďo Štefko (Coffola) a Števo Sudimak (Euroteam), no najlepším strelcom v jednom stretnutí bol Rasťo Torňoš (Coffola) ktorý tiež Xantu strelil desiatku. Najmenej gólov padlo v 4.kole „iba“ 23 a najviac v 7.kole až 58.

Najviac gólov v jednom zápase padlo až 28 v zápase Coffoly s Xantom (25:3) a tak najviac gólov dali „coffoláci“ a najviac gólov v jednom zápase dostal Ján Plesník (15).

Arbitri udelili 2 ČK a 16 ŽK. Najviac sa červenalo v zápase 8.kola RakyElán – FC Coffola 2ČK a najviac ŽK videli aktéri zápasu RakyElán –SP Hronn Xanto tri.

Konečná poradie 15.ročníka Ligy 40+

  1. Euroteam 40
  2. FC Coffola 40
  3. R-Pub 40
  4. Falcon´s 40
  5. RakyElán
  6. SP Hronn Xanto 40

V sobotu 9.3.2019 od 08,30 hodine sa v ŠH ZŠ na sídlisku Západ uskutoční už 8. ročník turnaja LIGY 50+. Prvenstvo obhajuje za účasti 8 mužstiev Euroteam 50.

Fotografie

Článok: Miloš Masarik. Foto: img_1979