• So. sep 30th, 2023

Na pretekoch Gran Turismo VC Zvolena si to strihlo 31 jazdcov

krásne naleštené závodné autá
Aj takéto závodné tátoše bolo možné vidieť na podujatí. Foto: IMG_1979

Pod názvom Veľká Cena Zvolena – GT6 Time Trial sa v sobotu 4.5.2018 od doobedia až do neskorého popoludnia konalo v areáli školského dvora ZŠ Námestie mládeže jedno vskutku zaujímavé a zároveň jedinečné podujatie svojho druhu.

Hlavným organizátorom podujatia bol Rastislav Karczub a podujatie moderoval Martin Matuška.

Ako už bolo v úvode spomenuté, súťažilo sa v hre Gran Turismo 6 (Time Trial) na 5 kôl, skúsilo si to 31 účastníkov (nielen chlapcov) a vo finále si to strihlo 8 najlepších.

Okrem už spomínanej hlavnej časti podujatia sa dalo v rámci sprievodného programu zažiť ešte niečo naviac.

Vo vonkajšom priestore si bolo možné pozrieť poriadne závodné štvorkolesové tátoše, povedľa sa zastaviť v stánku u dobre známeho (nielen Zvolenčanom) závodného pretekára Martina Matušku, ktorý tu širokej verejnosti ukázal svoju novú závodnú formulu. Nechýbal ani stánok s občerstvením a na nie priam ideálnom povrchu si bolo možné skúsiť ovládať auto na diaľkové ovládanie.

V interiéri sa konala už spomínaná súťaž na dvoch simulátoroch so všetkým, čo k tomu patrí, zúčastnilo sa jej 31 účastníkov, mimochodom aj dievčatá si bolo možné opáčiť a pripravené boli aj iné atrakcie.

Okrem prezentácie Strednej priemyselnej školy dopravnej a ich simulátora prevrátenia bol povedľa 3D mix, alias viacrozmerný zážitok v podobe virtuálnej reality, kde si každý mohol skúsiť rôzne ukážky po nasadení špeciálnych okuliarov.

Na samotný záver a po finálových jazdách sa konalo slávnostné dekorovanie víťazov.

Fotogaléria

Článok a foto: IMG_1979