• Pi. sep 22nd, 2023

11. ročník Dňa sídliska Západ rozhodne nesklamal a priniesol zaujímavé novinky

Aj takto sa dá pripraviť na losovanie tomboly. Foto: IMG_1979

V podstate už v piatkový podvečer 7.6.2019 odštartovalo svoju novú históriu jedno fantastické podujatie a to Deň, respektíve po novom Dni sídliska Západ.

Avšak nech je to všetko pekne zrozumiteľné, reč je už o 11. ročníku Dňa sídliska Západ, ktorý pripravili organizátori OI Zvolen Západ, tunajšia ZŠ Námestie mládeže, mesto Zvolen a ďalší partneri a priniesli takto bohatý program, doslova pre celé rodiny.

Dni preto, lebo v podstate to bolo trojdňové podujatie, kedy v piatok sa pred Westom konalo slávnostné otvorenie, počas ktorého zahrala a zaspievala dobre známa kapela Police team a v nedeľu sa celá paráda zakončila v parkovacom dome benefičným podujatím.

Vráťme sa však k sobote a povedzme si niečo viac

Doobedie malo dve súbežné časti a to v podstate športovú časť nielen v telocvični (stolný tenis), ale aj na školskom dvore (hobby beh, cyklo-bežecká inline liga a bolo tu aj dopravné ihrisko a prišli aj hasiči) a v rovnakom čase prebiehal program aj na na hlavnom pódiu (spevácka skupina Hron, DFS Vretienko.)

Samostatné reportážne články spolu s fotografiami si môžete prečítať v nasledujúcich článkoch

Samozrejme, netreba zabudnúť ani na slávnostné otvorenie podujatia za účasti hlavných predstaviteľov mesta Zvolen, tunajšieho sídliska, organizačného výboru a ďalších ľudí.

Video – Otvorenie Dňa sídliska Západ 2019 

Na záver otvorenia sa konala ešte novinka a to odovzdanie prvých dvoch udelených cien Komunitné srdce a ako Sanja Nikolov povedala, kedže Deň sídliska tento rok začína už druhú dekádu (decéniu), rozhodli sme sa každoročne aj verejne poďakovať ľudom a organizáciám, ktorí nám pomáhajú zlepšovať podmienky a vzťahy na našom sídlisku a podporujú svojou osobnou angažovanosťou aj toto podujatie. Toto srdce dostali – ZŠ Námestie mládeže, Marta Kováčová In memoriam, neskôr večer potom Daniel Axmann a Marián Lučaj.

Video – Komunitné srdce 

Okrem tohto všetkého sa tiež tradične v átriu školy konali tvorivé dielne rôzneho druhu, čítali sa knižky a v chodbe si bolo možné skúsiť tance s Vretienkom.

Ostatný sprievodný program odštartoval okolo hlavného pódia. Okrem tvorivých dielní a maľovania na tvár sa neskôr mohli deti vyšantiť na nafukovacom hrade. Okrem toho tu mala stánok aj Mestská polícia v rámci projektu Spoznaj svojho policajta a opodiaľ na hodinku prišiel predstaviť svoj klub HKM Zvolen.

V rámci poobedia až do záveru samotného podujatia sa v troch kolách losovala tombola a prišiel (ako aj minulý rok) pán – teraz už poslanec Richtárech, ktorý doniesol veľa nanukov a detská radosť nemala konca kraja.

Poobedný program začalo netradične vystúpenie ľudovej hudby Zvolenskí vrchári, ktorí si v pozmenenej zostave vymenili čas vystúpenia s folklórnym súborom Romano Jilo. V oboch prípadoch boli ich vystúpenia viac než fantastické.

Prvé, ale očakávané prekvapenie prišlo po 18-tej, keď začala hrať na pódiu kapela Jana Filová And HuMan Hills. Treba uznať, že ako kapela to majú všetko od A po Z zladené a je to patrične cítiť, že to všetko majú naskúšané do posledného detailu a Filovej hlasový fond dáva tomu patričnú šťavu a sexepíl.

Po Jane na pódium vyšli členovia kapely Police team, ktorých netreba obzvlášť predstavovať a podobne, ako som napísal o kapele HuMan Hills, aj v tomto prípade to ich vystúpenie bolo super až tak, že pred záverom ich vystúpenia početná skupina divákov aj tancovala pod pódiom.

Záverečná bodka sobotnej časti Dní sídliska bolo tradičné vystúpenie country kapely Pacipacifik, ktorá ponúkla okrem známych skladieb aj nové skladby a ľudia sa viac než dobre až do samotného konca nielen pred pódiom bavili.

Tak toto bol v skratke program a to, ako to vyzeralo na podujatí si môžete pozrieť v priloženej galérii.

Fotogalérie: Deň sídliska Západ 2019

Komunitné srdce 2019

Romano Jilo

Ostatné

Článok, foto a video: IMG_1979