• Pi. sep 29th, 2023

Milan Lasica si na Nedeľnom korze odhalil svoju tabuľku, ktorá pribudne na Chodník slávy

DVAJA PáNI NA PODIU
Milan Lasica a Radoslav Kuric. Foto: IMG_1979

V charakterovo vrtkavom počasí prvej letnej nedele 23.6.2019 sa po 17-tej podvečer diali na zvolenskom námestí také veci nevídané, že aj to počasie si to nakoniec rozmyslelo a ponúklo divákom ničím nerušenú zábavu až do neskorého večera.

Reč je o treťom a zároveň predposlednom Korze, ktoré bolo tentokrát v znamení muzikálu.

Nebolo to však len o muzikáli ako takom, ale kto si spomína na to minuloročné, tak síce na druhý raz, ale predsa sa odhaľovali aj prvé tabuľky tzv. Chodníka slávy, ktoré sú venované významným Zvolenčanom. A nebolo tomu inak ani tento rok.

Samozrejme, nebolo to len o tomto, ale prišiel aj Cmorikov Dážď a boli aj tvorivé dielne, ale poďme pekne po poriadku.

Na úvod ponúkam ešte jednu informáciu – toto Korzo moderoval Radoslav Kuric.

Samotný úvod patril pozvánke Jána Kubiša na Muzikálový festival Jozefa Bednárika, ktorý sa však tento rok bude konať v kúpeľoch Sliač (predbežná informácia) a ako pán Kubiš povedal, bude to mať trošku pozmenený program.

Potom už nasledoval program pod názvom Muzikálové leto. Na pódiu sa postupne vystriedali herci z divadla Nová scéna, ktorí tu predviedli pár ukážok z vystúpení. Vrámci tohto bloku bolo možné vidieť na pódiu Patrika Vyskočila, Roberta Haláka, Vladka Plevčíka, Romanu Dang Van a Terezu Králikovú.

Ako som v úvode spomínal, došlo aj na odhalenie ďalších dvoch tabuliek, ktoré budú zabudované do tzv. Chodníka slávy.

Tohto aktu sa ujal otec myšlienky Ján Kubiš, ktorému sekundoval viceprimátor mesta Zvolen Vladimír Lupták a každá tabuľka sa odhaľovala samostatne.

Prvá, ktorej sa venovala pozornosť nesie meno Václava Ježka (Václav Ježek bol česko-slovenský futbalista a tréner) a jeho meno sa spája aj s víťazstvom na ME v Belehrade v roku 1976.

Druhá nesie meno Milana Lasicu a do Zvolena prišiel aj samotný majstro a po boku viceprimátora pribudol ešte Ján Greššo, ktorý prečítal vskutku zaujímavé laudácio na pána Lasicu a následne ho ešte poriadne vyspovedal.

Potom sa už všetci páni odobrali pred pódium, kde si samotný pán Lasica odhalil svoju tabuľku.

Následne začalo hudobné vystúpenie Petra Adamova.

Na záver ako bodka už beztak fantastického programu zahral a zaspieval Peter Cmorik s kapelou, ktorá si tu podmanila doslova všetkých prítomných.

Najbližšie 

30.6.2019 – Korzo v znamení tanca

  • 17.00 Salsa rueda
  • 17.15 STRED CREW – BBOYING
  • 17.30 TANEČNÁ ŠKOLA WANTED
  • 18.15 FÁBER DANCE TEAM

Detská zóna

  • 17.00 MAYA GAL HANNA detská kapela

Ďalšie atrakcie

  • 17.00 Tri oriešky tvorivé dielne pre deti

Fotogaléria: Korzo v znamení muzikálu 2019

fghfhj