• Po. okt 2nd, 2023

Noc strachu a smiechu opäť prilákala množstvo zvedavcov na zámok

Divadlo na vysokej nohe prekvapilo publikum nemohrou. Foto: IMG-1979

Občas sa stane, že parádu, ktorú organizátori pripravujú nejaký ten čas dopredu narušia vrtochy počasia a prídeme tak aj o to, čo tu ešte v rámci podujatí má vo Zvolene slušnú úroveň.

Tak či onak, aspoň v piatok si to dážď rozmyslel a trom skupinám ľudí doprial podujatie, ktorého názov netreba dvakrát predstavovať a to Noc strachu a smiechu na Zvolenskom zámku.

Ako za ostatné roky, aj tentoraz sa organizačne na príprave podieľala skupina historického šermu – Ricasso, scém – Tormen a ďalší.

Každá skupina už tradične počas podujatia prechádzala jednotlivými miestnosťami, kde im bol vyrozprávaný príbeh v divadelnom prevedení. Tentoraz sa príbeh týkal knihy, ktorá zmizla v útrobách zeme počas tridsaťročnej vojny. Tajomstvo, ktoré ukrývali jej stránky desilo aj tých najmocnejších ľudí.

A bolo to veru tak od samého začiatku až po záver. Čítalo sa z knihy a už pri Divadle na vysokej nohe, scénkach šermiarov Ricassa a skupiny historických scén Tormen si práve diváci mohli zvoliť, respektíve vybrať, ako ďalej bude plynúť dejová línia daného predstavenia.

Po viac ako hodine sa samotný príbeh skončil a všetci účinkujúci sa zhromaždili na zámockom nádvorí a týmto sa ďalšia kapitola strachu a smiechu na Zvolenskom zámku uzavrela.

Nuž, nech sa páči od nás aspoň pár fotografií z tohto podujatia.

Fotogaléria: Noc strachu a smiechu na Zvolenskom zámku 2019

Článok a foto: IMG-1979