Zvolenská nemocnica dostala poctu od vojakov

Zástupcovia Veliteľstva vzdušných síl vo Zvolene odovzdali plaketu, ktorú prevzal riaditeľ nemocnice MUDr. Ján Belanský (druhý sprava) a MUDr. Ján Haško, námestník riaditeľa pre zdravotnú starostlivosť. Zdroj foto: AGEL SK

TS: Nemocnica vo Zvolene, člen skupiny AGEL, získala vzácne ocenenie. Veliteľstvo vzdušných síl Ozbrojených síl Slovenskej republiky vo Zvolene venovalo Chirurgickému oddeleniu Nemocnice Zvolen plaketu za pomoc a spoluprácu v starostlivosti o profesionálnych vojakov.

Pocta nemocnici je odrazom dlhodobej vzájomnej spolupráce. Vzhľadom na to, že neďaleko Zvolena, v Lešti, sa nachádza vojenský výcvikový priestor, kde vojaci pravidelne organizujú cvičenia, v prípade akejkoľvek mimoriadnosti či zranení, sú pacienti prevážaní práve do zvolenskej nemocnice. ,,V prípade veľkých cvičení, ktoré sa konajú viackrát do roka, kde je hromadná účasť vojakov s možným rizikom úrazu, resp. zranenia, Veliteľstvo vzdušných síl oslovuje našu nemocnicu pri poskytnutí súčinnosti a zabezpečení prvej pomoci či odbornej lekárskej pomoci“, uviedol riaditeľ nemocnice Ján Belanský, ktorý plaketu prevzal. Aj v tomto roku sa tamojším lekárom podarilo zachrániť život vojaka, ktorý utrpel zranenie práve pri výcviku v Lešti.

Informácie poskytla Mgr. Martina Pavliková – Hovorkyňa skupiny AGEL SK

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: