• Ut. dec 6th, 2022

KONEKT oslavuje svoje 1. narodeniny

ByIMG_1979

jan 16, 2020
Konekt. Foto: IMG_1979

TS: KONEKT – poradenské centrum pre mladých oslavuje 30. januára svoje prvé narodeniny. Návštevníkov okrem priateľského prostredia a skvelej torty čaká aj symbolické odovzdávanie Plánu práce s deťmi a mladými ľuďmi na ďalších 10 rokov do rúk vedenia mesta.

V sídle KONEKT-u, presnejšie na 3. poschodí Domu služieb vo Zvolene, to bude 30. januára opäť žiť. Poradenské centrum oslávi so svojimi dobrovoľníkmi, priaznivcami a partnermi svoje prvé narodeniny. „Všetkých medzi nami radi srdečne privítame. Chýbať nebudú želania od osobností mesta, predstavenie plánov do budúcich rokov či krájanie KONEKT-torty. Do rúk vedenia mesta sa bude odovzdávať aj dokument s názvom Strategický plán práce s deťmi a mladými ľuďmi vo Zvolene 2020-2030,“ vyjadrila sa Ela Klementová, ktorá zastrešuje tento projekt už od jeho počiatku.

Práca s mladými ľuďmi

Strategický plán vytvorili spoločne odborníci na prácu s mládežou, zástupcovia neziskových organizácií, mimoškolských inštitúcií pre mladých z mesta, zástupcovia mestskej samosprávy aj samotní mladí ľudia. „Tento dokument vznikol so zámerom navrhnúť ucelený systém podpory a rozvíjania práce s deťmi a mladými v meste Zvolen a identifikovať partnerské subjekty, s pomocou ktorých je možné dosiahnuť naplnenie cieľov dokumentu v praxi,“ dopĺňa Ela Klementová. Jeho tvorcovia veria, že prostredníctvom neho dokážu podporiť prácu s deťmi a mladými ľuďmi v meste Zvolen.

KONEKT nás spája

Poradenské centrum KONEKT vzniklo vďaka spolupráci mesta, neziskovej organizácie Epic a ďalších zhruba tridsiatich ľudí zo štátneho, súkromného aj neziskového sektora koncom januára minulého roku. Mladí ľudia do 30 rokov tu nájdu informácie ohľadom vzdelávania, pracovného uplatnenia, osobného rozvoja, dobrovoľníctva či štúdia v zahraničí, ale zájsť sem môžu, aj keď ich zaujíma kultúrne dianie či jednoducho potrebujú poradiť. „KONEKT je neformálne miesto, kde sa mladí ľudia môžu cítiť bezpečne a kde nájdu odpoveď na svoju otázku, prípadne aspoň radu, kam zájsť, aby mohli svoj problém vyriešiť. Podporujeme a vzdelávame tiež pracovníkov s mladými ľuďmi v oblasti formálneho aj neformálneho vzdelávania, sociálnej alebo komunitnej práce. Zároveň je možnosť v tomto priestore zorganizovať vlastnú aktivitu, samozrejme, ak je zameraná na vzdelávanie mladých ľudí,“ dopĺňa Ela Klementová.

TS: Ing. Ľubomíra Honíšková, šéfredaktorka Zvolenských novín, hovorkyňa mesta Zvolen. Foto: IMG_1979