• St. mar 29th, 2023

Pavel Móza vystavuje v Galérii na Tehelnej kolekciu pestrofarebných tém

Na vystavené obrazy v galérii sa dá pozerať neskutočne dlho. Foto: IMG_1979

Tretí januárový piatok 17.1.2020 patril v meste Zvolen mnohým podujatiam a konalo sa aj otvorenie novej výstavy slávnostnou vernisážou.

V Galérii na Tehelnej sa v tento podvečer po 17-tej zišlo množstvo ľudí, ktorí sa prišli pozrieť na obrazy Pavla Mózu, ktorý bol hlavným protagonistom tohto večera, nakoľko práve jeho tvorba pod názvom Niekoľko tém sa práve v v tomto výstavnom priestore nachádza.

Po hudobnej vložke sa za galériu v úvode ujal slova Jozef Klement, následne prenechal slovo kurátorovi výstavy PhDr. Bohumírovi Bachratému, CSc., ktorý pútavo a vecne (ako je uňho zvykom) vyrozprával neobyčajný príbeh nielen o maliarovej ceste, ale aj o pôvabnej krajine Slovenskom nazývanej, ktorú v niektorých obrazoch pretavil autor do skutočnosti.

Po tomto sa už len ťažko hľadali slová, ale napokon sa aj samotný autor Pavel Móza poďakoval nielen za veľkú podporu od prítomných ľudí, ale aj samotnému pánovi Klementovi, ktorý prepožičiava priestory galérie umelcom na prezentáciu ich tvorby.

Nebudeme viac už prezrádzať, všetko si môžete pozrieť aj na priloženom videu a pár fotografiách v galérii, ale rozhodne návštevu výstavy doporučujem, takéto niečo sa len tak ľahko nevidí a asi dlho ani vidieť nebude.

Samotná výstava je predajná a diela si môžete prísť pozrieť do 6.2.2020 v pracovných dňoch od 8:00 do 16:00.

Pavel Móza sa narodil v Bratislave, vyrastal v Stupave a dnes žije vo Zvolene. Už ako dieťa bol všestranne nadaný, rád kresli, hral na hudobné nástroje. V roku 1984 vstúpil už vo Zvolene do klubu neprofesionálnych výtvarníkov a po niekoľkých oceneniach požiadal o prijatie do zoskupenia profesionálnych umelcov – Združenia výtvarných umelcov stredného Slovenska. Jeho obrazy vlastnia v súčasnosti mnohé banky, Dominikánsky kláštor vo Zvolene, aj mnohí súkromní zberatelia po celom svete. V roku 2009 získal špeciálnu cenu talianskej kritiky v Porto San Elpidio, v roku 2013 v Grottammare.

Video: Pavel Móza – Niekoľko tém 

 

Fotogaléria: Pavel Móza – Niekoľko tém 

 

Článok, foto a video: IMG_1979