Bystricko-zvolenské kadetky odplatili Nitrankám sobotnú prehru

Tradičný rozskok v úvode zápasu. Foto: IMG_1979

V chladné nedeľné dopoludnie 19.1.2020 sa v Rates aréne vo Zvolene konal posledný zápas základnej časti 1. ligy kadetiek (západ).

V tomto odvetnom zápase domáce hráčky ŠKP 08 B.Bystrica-ZŠ Zvolen chceli odplatiť ani nie 24 hodín dozadu utŕženú prehru rovesníčkam BKM Junior UKF Nitra.

Prvý zápas (sobota) sa hral pod Zoborom a ten druhý (nedeľa) pod Pustým hradom a oba boli pre obe družstvá viac než dôležité, ale v podstate len z konečného poradia v tabuľke.

Avšak pre dievčatá spod Zobora mohli prípadné dve prehry skomplikovať postup do nadstavbovej časti súťaže. Mimochodom naše kadetky sa po tomto zápase stali víťazkami západnej časti súťaže a teda pokračujú v bojoch v osem-člennej skupine (4 východ +4 západ).

Zápas otvorili hneď po získanom rozskoku naše hráčky, ktoré takto získali prvé 2 body. Prvá štvrtina sa niesla v značnej obrane dievčat spod Zobora a bolo náročné sa viac presadiť, ale aj napriek tomu po prvej štvrtine bol stav 16:12.

Druhá štvrtina bola podstatne veselšia, nakoľko sa otvorila viac hra a podstatne viac sa darilo našim presadzovať. V štvrtej minúte za stavu 22:14 po doskoku pod košom zle dostúpila nitrianska hráčka s číslom 16, ktorá išla následne na ošetrenie do nemocnice a zároveň to znamenalo veľké oslabenie tímu súperiek. Pred odchodom do šatne svietil stav 31:25.

Po prestávke bolo postupne badať, že na strane súperiek chýba zranená hráčka a s vývojom hry im odchádzali sily. Na oboch stranách sa hral kvalitný basketbal a hlavne v našom tábore bolo vidieť, že si dievčatá navzájom rozumejú. Rozdiel v bodovom skóre sa počas štvrtiny postupne natiahol nad 10 bodov a napokon pred záverečnou štvrtinou bol stav už 52:34.

V poslednej štvrtine neprišlo k žiadnym prekvapeniam. V jej polovici sa síce trochu ten rozdiel zmenšil, ale napokon si bystricko-zvolenské kadetky ustrážili zápas a dotiahli ho do víťazného konca v pomere 66:49.

Nech sa páči pár fotografií a videá z tohto zápasu a ešte jedna pozvánka na najbližší zápas a to predohrávku junioriek, ktorá sa bude konať 23.1.2020 so začiatkom o 16:30 v Rates aréne a do Zvolena prídu hráčky Youn Angels Košice. Vstup voľný.

Fotogaléria: ŠKP 08 B.Bystrica-ZŠ Zvolen – BKM Junior UKF Nitra

Článok, foto a video: IMG_1979