• So. dec 9th, 2023

Po polovici súťaže bez prehry vedie minuloročný majster EUROTEAM

Autor IMG_1979

feb 6, 2020
Euroteam. Foto: Miloš Masarik

V prvú sobotu roka 2020 v športovej hale ZŠ Námestie mládeže na Zvolenskom sídlisku Západ začala prvým kolom Liga 40+ v malom futbale. V 16. ročníku ligy hráčov nad 40 rokov v sezóne 2020 LIMFU Zvolen hrá v tomto roku šestica mužstiev systémom každý s každým dvojkolovo, teda na odvety. Svoj druhý titul obhajujú hráči Euroteamu.

1.kolo

A v prvom kole začali zostra. „Sokolom“ nadelili až 16 gólov a dostali sa do vedenia. Hetrik zaznamenala až trojica hráčov Vojtek, Paraj a Sudimak. No novic v drese Coffoly Sláva strelil Relaxu až štyri góly a dostal sa do čela tabuľky strelcov. Unionka si poradila s „Xanťákmi“ o dva góly a zabezpečila si východziu tretiu priečku tabuľky.

Všetky stretnutia rozhodoval Peter Hanes, hralo sa bez žltých kariet. Spolu padlo 33 gólov.

Výsledky 16.ročník Ligy 40+ 1.kolo

 • Euroteam – Falcon´s 16:3 (7:0) – Vojtek 3, Paraj 3, Sudimak 3, Drozd 2, Guzman, Šovčík, Paulovčík, Balko, Janeček – M.Lupták, Caban, Uhliar
 • FC Coffola – Relax 7:3 (3:2) – Sláva 4, J.Maľa, Dvorovenko, Torňoš – Válovčan, Koreň, M.Slančík
 • R-Pub Unionka – SP Xanto Hronn 3:1 (1:0) – Kaščák, P.Stankovič, Borgoň – Melich

2.kolo

V druhom kole po vyrovnanom polčase Coffola zvládla nápor húževnatých hráčov Xanta a drží si plný bodový zisk. R-Pub otočil vývoj stretnutia s Falcon´s a upevnil tretiu priečku. Euroteam znova gólovo vyčíňal, tento krát si to odniesol Relax, o jedenásť gólov sa najväčšou mierou pričinil naj strelec posledného ročníka Števo Sudimak ml., ktorý skóroval 4 krát. Zaujal štart 70 ročného Zdenka Uhríka, nestora LIMFU, v bráne Falcon´s, ktorý ako vždy podal spoľahlivý výkon.

Všetky zápasy rozhodoval Peter Plavec, prekvapivo udelil jedinú žltú kartu. Spolu padlo 32 gólov.

Výsledky 16.ročník Ligy 40+ 2.kolo

 • FC Coffola – SP Xanto Hronn 7:5 (3:2) – Dvorovenko 2, Torňoš 2, Štefko, Végh, Sláva – Melich 2, R.Ľupták, Výboh, Fáber
 • R-Pub Unionka – Falcon´s 3:2 (1:2) – Belička 2, Kolenič – M.Lupták, Marunčiak
 • Euroteam – Relax 11:4 (5:1) – Sudimak 4, Paraj 2, Blažek 2, Balko 2, Vojtek – Šipula, Koleny, Halama, Melicherčík – ŽK: Rausa

3.kolo

EUROTEAM v prvých troch kolách LIGY 40+ strelil 43 gólov.

 1. ročník ligy hráčov nad 40 rokov v sezóne 2020 LIMFU Zvolen pokračoval 3.kolom. Na priebehu zápasov vidno, že omladenie kádrov, keď záujem hrať malo skoro desať čerstvých štyridsiatnikov a vrátili sa i niektoré opory z minulých ročníkov, prispelo k zrýchleniu hry i nárastu streleckej potencie.

Vedúci Euroteam pokračoval vo výbornom výkone a deklasoval SP Xanto Hronn o neskutočných 13 gólov. Hetrik zaznamenali Sudimak, Paraj, Janeček a nováčik Šiko, no i Roman Ľupták za Xanto.

Strelecké hody pokračovali i v druhom stretnutí. Keď Coffola nedala šancu uspieť Unionke, zaskveli sa 5 gólmi Sláva a 4 góly zaznamenal Torňoš.

V poslednom zápase kola sa diali veci. Nielenže Halama za Relax strelil 6 gólov, ale po góle brankára Rausu po nabehnutí po rohovom kope si

povedal 70 ročný nestor malého futbalu vo Zvolene chytajúci v drese „sokolov“ Zdenko Uhrík, že to tak nenechá a po chytení strely presným lobom skóroval tiež.

V tabuľke strelcov vedú s 10 gólmi Števo Sudimak ml.(Euroream) a Róbert Sláva (Coffola).

Všetky stretnutia rozhodoval Peter Hanes, udelil dve žlté karty a jednu červenú. Spolu padlo 51 gólov.

.Výsledky 16.ročník Ligy 40+ 3.kolo

 • Euroteam – SP Xanto Hronn 16:3 (8:1) – Šiko 3, Janaček 3, Paraj 3, Sudimak 3, Vojtek 2, Balko, Drozd – R.Ľupták 3 – ŽK: Šovčík – Vaculčiak – ČK: Guzman
 • FC Coffola – R-Pub Unionka 13:4 (4:2) – Sláva 5, Torňoš 4, Dvorovenko 2, J.Maľa, Végh – Kolenič, Tužinský, P.Stankovič, Grofik
 • Falcon´s – Relax 6:9 (3:7) – Krokoš 2, Uhrík, M.Lupták, Kováčik, Marunčiak – M.Halama 6, Rausa, M.Slančík, Šufliarsky

4.kolo

EUROTEAM a FC Coffola v LIGE 40+ stále víťazne. 16. ročník ligy hráčov nad 40 rokov v sezóne 2020 LIMFU Zvolen pokračoval 4.kolom.

O skóre vedúci Euroteam pokračoval vo svojich štandardných výkonoch a Unionka dlho vzdorovala, skóre otvoril dvomi zlepenými gólmi po individuálnych akciách Sudimak až po štvrťhodine. Kubinec korigoval gólom na 2:1. Vo svojom druhom zápase zaznamenal po hetriku Šiko dokonca 4 góly v poslednej štvrťhodine zápasu. Desiatke v sieti R-Pubu zabránil obetavými zákrokmi brankár Kozárik, ktorý v závere zobral hetrik Sudimakovi doslova z nohy.

Bohaté na góly bolo i druhé stretnutie hracieho dňa. Xanto vybehlo prekvapivo na súpera s nebývalou vervou a už v 1 minúte Vigoda otvoril skóre, v 5 minúte bolo už 3:0, ale vedenie uspokojilo „xantákov od Hronna“ a kopili zbytočné chyby, ktoré hráči Relaxu trestali gólmi. Polčasové vedenie o dva góly zveľadili i zásluhou hetriku Halamu.

V poslednom zápase kola sa zatiaľ naplno bodujúci „coffoláci“ prekvapivo dosť trápili v prvom dejstve so „sokolmi“. Nestora medzi žrďami Uhríka

prestrelil síce už v 5 minúte Štefko a v 8 minúte ho vyhnal z brány delovkou Végh. Sás potom zatiahol roletu a do konca dejstva eliminoval hádam 5 gólových pokusov. Po prestávke však Štefko skompletizoval hetrik a úvodným technickým gólom Kuchár na 6:1 zavelil k ofenzíve a Zemiara hneď prestrelil aj Miro Lupták a o minútu obetavo i Krokoš. Favorit však znova zabral a udržal krok s Euroteamom.

Všetky stretnutia rozhodoval Peter Plavec, udelil dve žlté karty.

V 4.kole padlo 40 gólov a strelecky úspešných bolo 26 strelcov. V tabuľke strelcov sa v čele osamostatnil s 12 gólmi Števo Sudimak ml.(Euroteam). Na súpiskách LIGY 40+ figuruje 82 hráčov, strelecky ich doteraz uspelo 51 a spolu strelili už 156 gólov.

Výsledky 16.ročník Ligy 40+ 4.kolo

 • Euroteam – R-Pub Unionka. 9:3 (4:1) – Šiko 4, Sudimak 2, Balko, Janeček, Paraj – Kolenič, Grofik, Kubinec
 • SP Xanto Hronn – Relax 5:11 (3:5) – R. Ľupták 2, J.Gaal, Vigoda, Pokorádi – Halama 3, Melicherčík 2, Válovčan 2, Šimko 2, Koreň, Kolény
 • FC Coffola – Falcon’s 8:4 (2:0) – Štefko 3, Végh 2, Dvorovenko, Torňoš, Albert – M. Lupták 2, Kuchár, Krokoš – ŽK: Torňoš – M. Lupták

5.kolo

V súboji lídrov LIGY 40+ EUROTEAM zdolal FC Coffola a po polovici vedie bez prehry.

 1. ročník ligy hráčov nad 40 rokov v sezóne 2020 LIMFU Zvolen pokračoval 5.kolom, v ktorom sa hralo doslova prestížne derby i o vedenie v súťaži medzi dosiaľ neporazenými Euroteamom a Coffolou, veľký boj sa očakával i v zápase o odpútanie sa z konca tabuľky.

Všetky stretnutia rozhodoval Peter Plavec, udelil 6 žltých kariet.

V 5.kole padlo 36 gólov a strelecky úspešných bolo 15 strelcov. V tabuľke strelcov sa do čela dostal s 15 gólmi prekvapivo „relaxák“ Martin Halama a predbehol Števa Sudimaka ml.(Euroteam) o gól. Na súpiskách LIGY 40+ figuruje 80 hráčov a spolu strelili už 192 gólov.

Stretnutie dvoch hráčskych individualít. Ostatní hráči však sekundovali a viac ako v ostatných stretnutiach. V stretnutí plnom šancí získal vedenie už v 4 minúte „uniončan“ Kaščák, no dvomi gólmi otočil skóre Halama. V 20 minúte zase Kaščák vyrovnal, no polčasové skóre upravil na 3:2 znova

Halama a zavŕšil hetrik. V druhom dejstve začali lepšie „relaxáci“, Halama zvýšil dvomi gólmi na 5:3. Zdalo sa rozhodnuté, no R-Pubáci zabrali a Kaščák dvomi gólmi znížil na rozdiel gólu. Šance Unionky v závere vychytal Rausa a v priamom súboji o tretie miesto tak uspel Relax.

V oklieštených zostavách zohrali obe „posledné“ mužstvá v prvom dejstve vyrovnaný súboj. Gaal s Ľuptákom získali vedenie Xanta, no v 22 minúte vyrovnal zlepenými gólmi Krokoš a Horváth, ktorí v druhom dejstve obaja zaknihovali hetrik a výborne im sekundoval Gajdoš. „Sokoli“ tak polovici ligy „hniezdia“ na konci tabuľky.

V šlágri kola i celého ročníka sa stretli zatiaľ dve neporazené mužstvá a naj kandidáti na zisk titulu v 16.ročníku Ligy 40+. Euroteam začal zhurta a hetrikom Šika v prvej päťminútovke dal najavo svoje ambície na zisk titulu. Do prestávky Torňoš dvomi gólmi znížil, ale Šiko strelil svoj 4 gól a ale Sudimak uzavrel skóre gólom do šibenice . V druhom dejstve „maňkovci“ kontrolovali skóre, Guzman likvidoval strelecké pokusy „coffolákov“ . Na góly Torňoša a Páleníka odpovedali gólmi Balko, Paraj a „nahrávač“ Sudimak uzavrel skóre stretnutia. Euroteam si tak znova vytvoril šancu na štart v Lige Majstrov v septembri v Talianskom Riccione.

Výsledky 16.ročník Ligy 40+ 5.kolo

 • RELAX – R-Pub Unionka. 5:4 (3:2) – M. Halama 5 – Kaščák 4
 • Falcon´s – SP Xanto Hronn 9:3(2:2) – Krokoš 3, Horváth 3, Gajdoš 2, Kováčik – Gaal, R.Ľupták, Moravčík – ŽK: Gaal
 • Euroteam – FC Coffola 10:5 (6:2) – Šiko 4, Sudimak 2, Paraj 2, Balko, Vojtek – Torňoš 4, Páleník – ŽK: Šiko, Janeček – Štefko, Végh, Potkan

Tabuľka 16.ročníka LIGY 40+ po 5.kole

Poradie strelcov 16.ročníka LIGY 40+ po 5.kole

Na súpiskách figuruje 80 hráčov a strelecky ich doteraz uspelo 55, ktorí spolu strelili až 192 gólov.

 1. HALAMA Martin RELAX 15
 2. SUDIMAK Štefan ml. EUROTEAM 14
 3. TORŇOŠ Rasťo COFFOLA 12
 4. PARAJ Ján EUROTEAM 11
 5. ŠIKO Boris EUROTEAM 11
 6. SLÁVA Róbert COFFOLA 10
 7. ĽUPTÁK Roman SP XANTO HRONN 7
 8. VOJTEK Dušan EUROTEAM 7
 9. DVOROVENKO Ján COFFOLA 6
 10. BALKO Maroš EUROTEAM 6
 11. KROKOŠ Peter FALCON´S 6

Fotogaléria – viac fotografií si môžete pozrieť v albume na Zonerame 

Článok a foto: Miloš Masarik