• St. dec 6th, 2023

Zvolenské pumy vstúpili do štvrťfinále víťazne

Zvolenské pumy. Foto: IMG_1979

V stredu podvečer 24.6.2020 sa v Rates aréne vo Zvolene konal jeden z prvých štvrťfinálových basketbalových zápasov spoločnej kategórie 1. liga žien – juniorky.

Tu si to navzájom rozdali domáce Zvolenské pumy a hráčky CBK Košice.

Odhadovať predzápasovú formu jednotlivých basketbalistiek bolo ťažké, nakoľko sa dlho nehralo, lepšia forma sa predpokladala u súperiek, ale…

Od samotného začiatku bolo vidieť kvalitný a rýchly basketbal a rozhodne sa nikto nesnažil robiť zbytočné chyby.

Ako sa napokon ukázalo v priebehu pár minút hry boli to práve naše pumy, ktoré udávali tempo a samotný priebeh hry. Postupne si bod po bode zvyšovali náskok a v polovici zápasu viedli o 11 bodov 36:25.

Po prestávke sa snažili protihráčky korigovať tento nepriaznivý stav, ale bolo zároveň badať, že oproti prvej polovici zápasu nehrajú až v takej pohode a našim hráčkam sa darilo prechádzať pod ich kôš relatívne jednoducho.

Pred začiatkom poslednej štvrtiny to vyzeralo v našom tábore viac než dobre, ale počas poslednej desaťminútovky začali naše dievčatá produkovať chyby, ktoré súperky patrične využili. Napokon sa však podarilo pumám dotiahnuť zápas do víťazného konca v pomere 80:52.

Najviac bodov v zápase (Zvolenské pumy) – Šunová 15, Holíková a Vargová po 14 – Kašperanová 12, Petrušová 11

Odvetný zápas bude už najbližšiu sobotu v Košiciach.

Nech sa páči pár fotografií a v sobotu budú dostupné videá tohto duelu nakoľko momentálne nieje vhodné zverejňovať video.

Video: prvá polovica zápasu 

Video: druhá polovica zápasu 

Fotogaléria: Zvolenské pumy – CBK Košice (štvrtfinále)

Článok a foto: IMG_1979