• Ut. dec 6th, 2022

V DK ŽSR sa konala dojemná rozlúčka s odchádzajúcimi členmi DFSž Zornička

ByIMG_1979

sep 27, 2020
Ktorá má akého frajera? Foto: IMG_1979

V poslednú septembrovú sobotu 26.9.2020 sa v Železničiarskom kulturáku konala jedna fantastická a k záveru aj dojemná rozlúčka vo folklórnom duchu.

Takmer dvojhodinové podujatie prebiehalo za prísnych bezpečnostných opatrení v podobe dodržania platného nariadenia RÚVZ ohľadne vírusového ochorenia COVID 19.

Každý rok sa tu konala rozlúčka odchádzajúcich členov DFSž Zornička a tentoraz sa lúčilo až 20 členov, ktorí opustia tento súbor. Jednalo sa nielen o dievčatá a chlapcov z tanečnej zložky, ale aj o speváčku a v podstate o celú hudobnú zložku súboru.

A tak tu bola posledná príležitosť navzájom si zaspievať a zatancovať nielen pred svojimi rodičmi, ale aj pred pedagógmi a ukázať im tak, čo sa za tie roky pod ich profesionálnym vedením naučili.

Na záver samotné vystúpenie vygradovalo a bolo doslova emóciami vybičované a aj slzička nejednému z účinkujúcich na javisku z oka vypadla.

Nuž, bolo treba sa rozlúčiť a tak zostávajúci členovia súboru si pre každého odchádzajúceho pripravili charakteristiku, ktorú tu na javisku prečítali a veru sa tie riadky v pozitívnom duchu písané ťažko čítali a opäť sa aj slzička z nejedného oka vykotúľala.

Odchádzajúci členovia zas venovali pochvalné slová pedagógom a vedúcim súboru a samozrejme sa nezabudlo ani na Máriu Mázorovú.

Je tu záver a v tomto ťažkom období asi tak skoro podobné podujatie nebude, ale chcel by som sa mýliť.

Nech sa páči aspoň pár fotografií z tohto parádneho podujatia.

Fotogaléria: DFSž Zornička – rozlúčka

Článok a foto: IMG_1979