• So. dec 9th, 2023

Na zámku predviedla veľký kumšt kapela Talent Transport

Autor IMG_1979

máj 10, 2014 , ,
talent-transport
Talent Transport. Foto: ZV-podujatia.

V priebehu roka sa koná veľa rôznych podujatí, ktoré možno svojim názvom nič nepovedia, ale v konečnom dôsledku je úspech podujatia nad očakávanie dobrý.

V podobnom duchu sa nesú aj hudobné podujatia. Nie je jednoduché vnímať všetky žánre a kapely, ktorých životnosť je tak akosi na jednu sezónu a  je ich naozaj neúrekom.

Keď sa však objavila informácia, že na zámku zahrá kapela Talent Transport, tak jediná vec, ktorá mi napadla bola spomienka na rok 2013 a festival Víkend atraktívneho divadla, kedy presne táto kapela na tomto mieste hrala. Vtedy sa nám nedalo kvôli iným aktivitám zúčastniť a teraz po tomto koncerte musím povedať, že to bola veľká škoda, že som si nechal ujsť takýto super zážitok.

Trio v zložení Vladislav “Slnko” Šarišský – klávesy, spev, Marián Slávka – bicie a Filip Hittrich – basa má napísané na sociálnej sieti k svojej hudbe asi toto: Trio doprevádzajúce občasný spev za pomoci klávesových nástrojov, bicích nástrojov a basovej gitary.

Ono je to v podstate tak, ale ten zážitok  to vôbec nevystihuje.

V úvode koncertu odohrala kapela v nepretržitom slede tri skladby ako jeden celok a tento počin okomentoval Vladislav Šarišský tak, že po včerajšom koncerte zistili, že je to také celistvejšie. Potom už po každej skladbe Vladislav Šarišský vtipným spôsobom uviedol ďalšie skladby – Ľudová, Priestor a čas, ako aj Odchodovú, ktorá mala navodiť presne to, kam sa tento koncert uberá a pár ďalších skladieb.

Po hudobnej stránke to bol jeden neskutočný koncert plný fantastickej  hudby a ešte väčšej energie. Tak či onak, ak budete niekde na plagátoch čítať, že príde do Zvolena Talent Transport, tak rozhodne neváhajte a príďte, lebo to rozhodne stojí za vypočutie.

Vypočujte si aspoň takto úvodnú časť  koncertu na Zvolenskom zámku

Článok, foto a video: Ján Števonka.

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri