• St. dec 6th, 2023

Počas pandémie prišiel do kulturáku Mikuláš a rozdal radosť deťom

Autor IMG_1979

dec 8, 2020
Zlo a dobro alebo lepšie povedané čert a Mikuláš. Foto: IMG:1979

Počas uplynulého víkendu 5. a 6.12.2020 sa oproti ostatným rokom konalo nielen v našom meste poskromne podujatí, ale aj tie dve boli predsa len výnimočné.

Reč je o tradičnom podujatí tohto adventného obdobia a to o Rozprávke pre Mikuláša v podaní ochotníkov z divadla Zelienka.

Aj tento rok si pre detských divákov a ich rodičov pripravili rovno dve rozprávky a tentoraz siahli po repríze Dvanástich mesiačikoch pána Dobšinského a na druhý deň Čarovný klobúk.

Samotné podujatia sa konali za prísnych bezpečnostných opatrení, v podobe dodržania platného nariadenia RÚVZ ohľadne vírusového ochorenia COVID 19.

Ako každý rok, aj tentokrát to neostalo len pri rozprávke. Ako už bolo v úvode naznačené, na záver po repríze prišiel medzi deti v predstihu (v sobotu 5.6.2020) Mikuláš a nielen on.

Ale skôr, než sa tak stalo, tak nielen deti samotné, ale aj rodičia museli odprisahať, že ich ratolesti boli počas roka dobré a že si mikulášske balíčky zaslúžia. Samozrejme, čert rohatý trucoval, ale napokon ho prehovorili a mohli sa balíčky rozdávať. A veru bola to radosť v detských očiach prenáramná a každý sa chcel fotiť so všetkými, ktorí tu dnes vystupovali, dokonca aj s čertom rohatým.

Nech sa páči pár fotografií z tohto fantastického sobotného rozprávkového dňa.

Fotogaléria: Rozprávka pre Mikuláša 2020

Článok a foto: IMG_1979