Zámocké hry Zvolenské začínajú!

Hravú festivalovú atmosféru zažijete aj v uliciach mesta!

mladí herci a herečky hrajú pouličné divadlo na Zvolenskom námestí
Aj takúto podobu bolo možné zažiť 2 roky dozadu na Zvolenskom námestí. Foto: IMG_1979

TS: Divadlo Jozefa Gregora Tajovského naplno završuje prípravy 47. ročníka festivalu ZÁMOCKÉ HRY ZVOLENSKÉ. Ako prvý živý divadelný festival od decembrového zatvorenia divadiel naplní umením nielen zámocké nádvorie, ale aj ulice mesta Zvolen.

Medzinárodný letný divadelný festival ZÁMOCKÉ HRY ZVOLENSKÉ s aktuálnym mottom REŠTART sa koná v dňoch 4. – 20. júna 2021. Na festival pricestujú silné divadelné mená a inscenácie zo Slovenska i Čiech. Organizátor festivalu, Divadlo Jozefa Gregora Tajovského, pripravuje tiež pútavý SPRIEVODNÝ PROGRAM ZHZ v uliciach mesta Zvolen.

O hlavný večerný program prejavili diváci veľký záujem. Pri aktuálne povolenej polovičnej kapacite hľadiska bola väčšina predstavení vypredaná doslova v priebehu niekoľkých hodín či dní. Veľký záujem zaznamenala aj domáca inscenácia ČEPIEC, ktorá spolu so slávnostným otváracím ceremoniálom odštartuje v piatok 4. júna 47. ročník festivalu.

Festivalovou atmosférou bude dýchať aj mesto Zvolen, a to vďaka SPRIEVODNÉMU PROGRAMU ZHZ. Každý hrací festivalový deň sa bude niesť v duchu jednej hlavnej témy a jej variácie prinesie obyvateľom aj návštevníkom Zvolena.

Dynamické FESTIVALOVÉ TELEGRAMY s hravými pouličnými etudami na tému večernej inscenácie pred dvomi rokmi doslova rozžiarili cestu od zvolenského divadla na zámocké nádvorie a budú opäť súčasťou festivalu.

Špeciálne miesto v sprievodnom programe bude mať KONCERT DIVADELNEJ KAPELY DJGT na veľkom pódiu pri fontáne na námestí SNP. Koncert živých piesní z rozmanitých inscenácií

DJGT sa odohrá v stredu 9. júna o 20h. Bude s bezplatným vstupom ako poďakovanie za vytrvalú a neutíchajúcu podporu priaznivcov a priateľov DJGT.

Obľúbené PODCASTY DJGT sa zo zvukového štúdia prenesú do exteriéru. Záujemcovia si ich tak budú môcť nielen vypočuť, ale aj naživo vidieť ich nahrávanie. Za mikrofónom budú sedieť festivalové osobnosti a zaujímaví hostia k témam dňa.

Environmentálny zámer festivalu – šetrnosť a ohľaduplnosť k životnému prostrediu – bude monitorovať iniciatíva OČAMI PRÍRODY. Návštevníci DJGT sa už stretnú aj s logom ZELENÁ SCÉNA DJGT, ktorého zelený lístok označuje všetky zelené aktivity DJGT.

Svižné reportážne zostrihy všetkého festivalového diania prinesú FESTIVALOVÉ MINÚTY. Ozvenu u odbornej verejnosti zas prinesú vnímavé postrehy pozvaných teatrológov. Záverečná festivalová bodka sa uskutoční po predstavení v noci v piatok 18. júna.

Všetky informácie aj aktuálne oznamy na dennej báze nájdu návštevníci na festivalovej stránke http://www.zhz.sk ako aj na facebookovej stránke Zámocké hry zvolenské.

Usporiadateľom festivalu je DJGT v spolupráci so SNG Bratislava – Zámok Zvolen. Festival sa koná pod záštitou predsedu BBSK. 47. ročník ZHZ z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia a koná sa s finančnou podporou BBSK a s finančným prispením Mesta Zvolen. Reštart festivalu ZÁMOCKÉ HRY ZVOLENSKÉ je impulzom pre obnovenie a pripomenutie si sily živého umenia.

TS: Mgr.art. Uršuľa Turčanová – dramaturgička DJGT. Foto: IMG_1979

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.