• Pi. jún 2nd, 2023
Legendárna skupina Lojzo. Foto: IMG_1979

Druhý tohtoročný piatok trinásteho 13.8.2021 sa konalo v priestoroch Mestského parku Lanice viac ako šesť hodinové podujatie, ktoré ako jedno z mála obchádzajú tvrdé protikovidové opatrenia a tak si tento rok pripísal do vienka číslo 14.

Tu sa za prísnych bezpečnostných opatrení konal už 14. ročník hudobného festivalu Country záhrada.

Tento priestor mestského parku Lanice patril po piaty raz od 15-tej hodiny country, westernu a divokému západu všeobecne a končil neskoro večer.

Tak, ako za ostatné roky ju organizačne pripravilo mesto Zvolen, Kultúrne centrum mesta Zvolen a ďalší partneri.

Tak ako som v úvode spomínal aj tento rok mali organizátori o jednu starosť naviac a to v podobe platného nariadenia RÚVZ ohľadne vírusového ochorenia COVID 19, ale musí sa uznať, že všetko išlo ako po masle a do areálu sa návštevník dostal po nadiktovaný desaťmiestneho čísla takmer ihneď.

Samotné podujatie opäť moderoval Richard Cíferský.

Program odštartoval trojčlenný Šumichrast, ktorý príjemne prekvapil. Vystriedala ho novozámocká kapela Pltníci, po ich predstavení zahrala skupina Grass west v ktorej si na banjo zahral aj moderátor podujatia.

Predposledný bol domáci Pacipacifik, ktorý tu opäť zožal patričný úspech v podobe potlesku, za ktorý sa odvďačila kapela viacerými prídavkami.

Vyvrcholením programu bolo vystúpenie doslova Slovenskej hudobnej legendy, ktorá je už na scéne úctyhodných 39. rokov a to skupina Lojzo.

Okrem hudobných skupín sa v rámci sprievodného programu medzi vystúpeniami jednotlivých kapiel predstavila aj westernová skupina Túlaví vlci so svojimi scénkami. Nielenže v niekoľkých kolách predviedli svoju bohatú síce už obkukanú kuchyňu, ale na druhej strane parku bol pripravený ďalší program (hádzanie nožmi, strieľanie z luku).

Okrem toho azda najväčšiu zábavu pre deti pripravili dobrovoľní hasiči DHZ Zvolen, penu a v tej sa poriadne vyšantili.

V samotnom priestore parku sa nachádzalo aj niekoľko stánkov občerstvovacieho charakteru, povedľa to dýchalo westernom a dokonca si bolo možné kúpiť aj pekne vyšívané bavlnené oblečenie, westernové klobúky a ďalšie zaujímavé veci. Samozrejme, nechýbalo ani niečo pod zub, bola tu aj varená kukurica a aj kávička sa tu v samostatnom stánku predávala.

Netreba však zabúdať na jednu super vychytávku, ktorá patrila rozhodne k tomuto festivalu. Na vybudovanom ohnisku sa dalo opäť opekať čokoľvek, čo si človek z domu doniesol. Organizátor zabezpečil drevo na prikladanie a ražne a ostatné bolo na návštevníkoch.

Tak, ako minulý rok, aj tento rok sa myslelo na deti a tak nechýbalo vozenie sa na konských chrbtoch a viac detí sa mohlo naraz povoziť na koči. Netreba zabúdať ani na preliezky, ktoré sa nachádzajú už niekoľko rokov v tomto priestore a deťmi boli viac než využité.

Samotnú atmosféru, respektíve to, čo bolo možné vidieť si môžete pozrieť na priložených fotografiách.

Fotogaléria: Country záhrada 2021

Článok a foto: IMG_1979