• Pi. sep 22nd, 2023

PIGS opäť zahral poriadnu porciu muziky

Autor IMG_1979

máj 28, 2014 , ,
pigs-on-the-wing-2014-charisma-3
Zľava do prava: Martin Námešný, Martin Uherek a Juraj Šufliarsky. Foto: ZV-podujatia.

Každý, kto má rád poriadnu porciu rockovej muziky dozaista zbystril, keď sa dozvedel, že  na finisáži výstavy Juraja Šufliarskeho hrala v úvode zvolenská Pink Floyd revival skupina PIGS ON THE WING.

Komu sa však nedalo dôjsť, poprípade zabudol alebo jednoducho nevedel,  tomu ušiel tento  polovičný koncert okresanej zostavy. Nemusel však zúfať, pretože…

Na druhý deň v sobotu 24.5.2014 od 20-tej si to mohol plnými dúškami vynahradiť plným, nefalšovaným a so všetkým, čo k tomu patrí koncertom z ich turné pod názvom ATOM TOUR 2013 v Charisma Café & Bar.

Kto vlastne skupinu tvorí: 

Ide o sedem hudobníkov: Martina Námešného (spev, basová gitara), Stanislava Hupiana (klávesy, spev), Michala Uglera (bicie), Filipa Sľúku (gitary), Martina Uhereka (saxofon, spev), Juraja Šufliarskeho (gitari),  jedinou ženskou zástupkyňou tohto zoskupenia je Veronika Reháková (spev) a ku  kapele patrí aj Michal Cerovský zastávajúci  pozíciu audiovizuálneho technika.

Tentokrát nebudeme bližšie približovať  samotný koncert, to by bolo ako nosiť drevo do hory (treba to osobne zažiť) , ale čo sa dá s istotou povedať, že ATOM TOUR 2013 sa po všetkých stránkach vydaril. Každý koncert, ktorý kapela odohrá je fantastický a za to hovorí aj návštevnosť  na ich koncertoch. Preto ak budete niekde počuť, alebo čítať o ich ďalšom koncerte neváhajte a príďte a budete očarení.

Z tohto miesta Vás chceme pozvať na jednu fantastickú akciu a to konkrétne na koncert kapely B. & The MoneyMakers, ktorý bude spojený s krstom ich prvého CD. Večer bude zároveň spomienkou na vynikajúceho hudobníka a zakladateľa kapely Borisa Čiampora. Jeho pamiatku si prídu uctiť hudobníci Peter “Bonzo” Radványi, Juraj Schweigert, kapela Banda Americano a ďalší.

Fotografie

Článok a foto: Ján Števonka.

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri