• St. dec 6th, 2023

V DJGT sa bude konať tretí ročník podujatia Divadelná kvapka krvi

Autor IMG_1979

mar 29, 2022

TS: OBČIANSKE ZDRUŽENIE KLUB PRIATEĽOV DJGT v spolupráci s Divadlom Jozefa Gregora Tajovského, po nútenej dvojročnej „covidovej“ pauze, s veľkou radosťou organizuje už tretí ročník podujatia Divadelná kvapka krvi, ktoré sa uskutoční opäť v priestoroch na darovanie krvi atypických, a to vo foyer Divadla Jozefa Gregora Tajovského (Námestie SNP, Zvolen – vstup od Parku Ľ. Štúra).

Prvé dva ročníky darovania krvi v divadle môžeme považovať za nadmieru úspešné, o čom svedčí veľký záujem o darovanie krvi. Možnosť darovať krv využilo počas obidvoch ročníkov spolu viac ako sto darcov, a to nielen spomedzi zamestnancov, ale i veľké množstvo dobrých ľudí zo Zvolena a okolia. Vďaka týmto skúsenostiam z uplynulých ročníkov a množstva dotazov na možnosť opätovne darovať krv práve v netradičných priestoroch divadla sme sa rozhodli znova zorganizovať takéto podujatie, ktoré je nielen príjemné, ale predovšetkým prospešné a v tejto náročnej dobe aj celkom určite potrebné. Veríme, že práve vďaka priaznivcom divadla ako aj širokej verejnosti ochotnej pomáhať darovaním krvi, budeme môcť i naďalej pokračovať v tradícií odberu krvi v Divadle J. G. Tajovského.

Darovanie krvi bude prebiehať v pondelok 11.4.2022 od 8:00. Počas podujatia sa budú môcť darcovia krvi nielen stretnúť a porozprávať s umeleckými aj neumeleckými zamestnancami DJGT, ale aj prezrieť si makety niektorých scén z predstavení Divadla J. G. Tajovského vystavených v dolnom foyer. Odmenou pre darcov krvi bude okrem dobrého pocitu aj možnosť získania dvoch vstupeniek za cenu jednej v mesiaci apríl 2022 na vybrané predstavenie v DJGT.

Ďakujeme, že informáciu o tomto podujatí budete šíriť medzi svojich kolegov, priateľov a známych. Tešíme sa na vás.

TS: Ing. Silvia Bábelová – predseda OZ KLUB PRIATEĽOV DJGT