• Št. dec 8th, 2022

Počas Korza v znamení zvierat praskalo námestie vo švíkoch

Psíček a Mačička od ochotníckeho Divadla Zelienka. Foto_ IMG_1979

Už tradične prvú júnovú nedeľu 5.6.2022 sa na zvolenskom námestí konalo tohtoročné prvé podujatie šiesteho ročníka Zvolenského korza v znamení zvierat.

Moderátorskú paličku mala opäť pod palcom už dobre známa a etablovaná Janka Hospodárová. V úvode, po perfektných choreografiách a ukážky cheerleadingu zverencov Tanečnej Školy Zuzana sa konalo otvorenie za účasti primátorky mesta Zvolen Lenky Balkovičovej.

Rozhodne netreba zabúdať ani na dušu celej akcie a to Luciu Kleinovú zo združenia Psíčkari Zvolen, ktorej sa podarilo v rámci zvieracej kumunity ušiť perfektný program.

Skôr, než si preberieme túto zvieraciu časť pripomeniem, že pri Fun zóne mesta Zvolen sa konala v kontexte podujatia rozprávka o známej dvojici Psíčkovi a mačičke, v podaní divadla Zelienka a samozrejme nechýbali Tri oriešky, ktoré tu opäť mali svoje tvorivé dielne.

V rámci hudobnej produkcie tu na samotný záver zahrala a zaspievala kapelka M & J Soul.

Avšak skôr, než začalo samotné gro programu sa tu tak trochu plánovane konala milá udalosť v podobe žiadosti o ruku, kedy tu na pódiu požiadal Martin DJ-Strela Strelec svoju milú o ruku, ktorá mu povedala áno.

Pomyselný kruh pred pódiom už patril samotnému programu a to predstaveniu združení a spolkov, ktoré pomáhajú a starajú sa o opustených psíkov, robili sa tu rôzne ukážky poslušnosti a prezentovali sa tu aj psí záchranári.

Neostalo však len pri tom, prítomní mohli vidieť v akcii psov záchranárov, v dvoch kolách doslova aj vicemajstra sveta Patrika Szöcsa, ktorý predviedol, respektíve jeho pes neskutočné kúsky v tzv. Dogfrisbee.

Samozrejme, nechýbal tu ani Dogdancing, ktorého ukážky predviedla so svojimi psíkmi Zoxi alias Zora Farkašová a neskôr aj jej kamarátka.

Taktiež aj tento rok poctil svojou návštevou prítomných Loki so svojou paničkou Jarkou Martinkovou a opäť predviedli parádne vystúpenia.

Na zelenej lúke pri fontáne zas boli rozmiestnené stánky združení a spolkov, ktoré majú tiež to, či ono spoločné so zvieratami.

Nech sa páči pár fotografií.

Fotogaléria: Korzo v znamení Zvierat 2022

Už najbližšiu nedeľu 12.6.2022 sa môžete tešiť na hudobné korzo s týmto programom:

  • 17:00 – Missy Fellaz – vystúpenie tanečnej skupiny
  • 17:15 – Letná nálada ZUŠ Quo Vadis
  • 18:30 – Rocková ZUŠ-ka
  • 19:00 – Pančuchy Eleny Hríbovej
  • 20:30 – Sto múch

sprievodný program – Tri oriešky – tvorivé dielne pre deti a TdPaslík – divadlo na hojdačke

Článok a foto: IMG_1979