• Ne. mar 26th, 2023

Druhé Zvolenské korzo bolo v znamení hudby, tanca a detského džavotu

Missy Fellaz. Foto: IMG_1979

Druhú júnovú nedeľu 12.6.2022 sa na zvolenskom námestí konalo tohtoročné už druhé Korzo.

Tentoraz s prívlastkom hudobné, ale ako sa napokon ukázalo, toho hudobného nebolo toľko, ako malo byť.

Podujatie moderoval Daniel Výrostek a ak som v úvode spomínal tú hudbu, tak kvôli predstaveniu na Zvolenskom zámku sa v rámci tohto podujatia nekonalo hudobné vystúpenie kapelky Sto múch.

Úvod patril pred pódiom parádnemu vystúpeniu tanečnej skupiny Missy Fellaz, po ktorej nasledoval už na pódiu blok Letná nálada ZUŠ Quo Vadis.

V tomto bloku sa predstavili začínajúce hudobné talenty ZUŠ Quo Vadis, ale nakoľko táto škola spolupracuje s ďalšími umelcami, nebola núdza ani o spoločenské tance zverencov Juraja Fábera a tanečníčky TŠ Wanted Štefana Chleba.

Pod názvom Rocková ZUŠ-ka sa tu predstavili žiaci, tentokrát z Nádvornej 10. Svoj talent tu prišla odprezentovať nielen zmiešaná dychová sekcia, ale následne aj chalani, ktorí holdujú trošku viac tvrdšej muzike.

Na samotný záver to vo veľkom štýle odpálila kapela Pančuchy Eleny Hríbovej.

V rámci sprievodného programu tu boli Tri oriešky – tvorivé dielne pre deti a TdPaslík – Divadlo na hojdačke. Pri divadielku bol stánok Krajskej knižnice Ľudovíta Štúra.

Takto nejako prebiehal samotný program a nech sa páči od nás pár fotografií a najbližšiu nedeľu sa bude konať Korzo v znamení športu.

Fotogaléria: Korzo v znamení hudby 2022

Článok a foto: IMG_1979