• So. mar 25th, 2023

Na Laniciach sa po šiesty raz konala Country záhrada

Vojta Nedvěd s kapelou. Foto: IMG_1979.

Druhý augustový piatok 12.8.2022 sa v mestskom parku Lanice konalo fantastické podujatie plné hudby, westernu, divokému západu a prišli aj hasiči a bol aj kolotoč.

Od 15-tej až do neskorého večera sa tu konal v poradí už 15. ročník a na tomto mieste po šiesty raz už doslova tradičná Country záhrada, ktorú navštívil rekordný počet návštevníkov. V mestskom parku Lanice v jeden čas a na jednom mieste sa spoločne nachádzalo toľko ľudí, že doslova už začal praskať vo švíkoch.

Organizačne festival malo pod palcom Zvolenské kultúrne centrum, mesto Zvolen a ďalší partneri a samotné podujatie moderoval Richard Ciferský.

Hlavnou hviezdou a ťahákom festivalu bolo rozhodne vystúpenie Vojta Nedvěda s kapelou. Samozrejme, aj ďalší interpreti ako pesničkár Ľubomír Konečný, Ivan Cali Podolský, dobre známa skupina Neznámi a naša zvolenská skupina Pacipacifik navodili tú správnu country festivalovú náladu. Člen skupiny Pacipacifik a v podstate duša tohto festivalu Daniel Axmann dostal od moderátora ocenenie v podobe zlatej harmoniky.

Tento ročník sa niesol aj v duchu spomienok na troch ľudí, ktorých rozhodne nielen Zvolenčania dobre poznajú, ale zanechali tu po sebe nezameniteľnú stopu a to Miroslav Janoušek (Vechťo), Martin Mázor (Tarzan) a Ján Kollároci. Skupina Pacipacifik im na ich počesť zahrala dve skladby a to Sbohem lásko a Růže z Texasu a samozrejme návštevníci povstali a uctili si ich pamiatku minútou ticha.

O sprievodné aktivity sa tu opäť dobre nielen pre deti postarala westernová skupina Túlaví vlci, ktorej členovia sa predstavili divákom so svojim vystúpením pri pódiu a v priestore parku si bolo možné skúsiť vrhanie sekerami a nožmi, zastrieľať z luku a v neposlednom rade si skúsiť, ako sa voľakedy ryžovalo zlato. Ak sa vám darilo a vylovili ste zlatinku, dostali ste za to aj patričný certifikát.

Kto mal záujem, mohol sa povoziť na chrbte koňa alebo previezť na koči.

V priestore parku sa nachádzalo aj množstvo stánkov nielen občerstvovacieho charakteru, ale dali sa tu kúpiť rôzne veci, ktoré zapadali charakterovo do tohto festivalu.

Netreba však zabúdať aj na ohnisko, na ktorom sa dalo opekať čokoľvek, čo si človek z domu doniesol. Organizátor zabezpečil drevo, ražne a prikladanie a ostatné bolo na návštevníkoch.

Nuž, na záver sa dá rozhodne konštatovať, že 15. ročník festivalu Country záhrada sa jednoznačne vydaril.

Nech sa páči od nás aspoň pár fotografií.

Fotogaléria: Country záhrada 2022

Článok a foto: IMG_1979