• Št. nov 30th, 2023

V Domine sa konal 9. ročník Krúžkobrania

Azda najviac sa deťom páčila Brutalka. Foto: iMG_1979

Prvý septembrový štvrtok 8.9.2022 poobede praskala záhrada Centra voľného času Domino vo švíkoch a nebyť búrky, ktorá prišla v druhej polovici podujatia, tak by toto podujatie dopadlo na výbornú.

Organizačne malo pod palcom podujatie Centrum voľného času, finančne prispeli aj poslanci za centrálnu mestskú časť východ a občerstvenie pripravili Rytieri Pustého hradu

September je spojený so začiatkom školského roka – žiaci sa po letných prázdninách vracajú do školských lavíc a odštartuje sa tým pre nich klasický stereotyp.

Ich rodičia sa im však snažia spestriť voľný čas niečím zmysluplným a tak sa formuje myšlienka zapísať ich na nejaký krúžok, kde by si okrem iného našli aj nových kamarátov.

A práve Jesenné Krúžkobranie bolo tým pravým podujatím, v rámci ktorého boli nielen rodičom, ale aj ich deťom zodpovedané všetky otázky, ktoré ich naviedli správnym smerom. Záujemcovia teda majú do budúcna o všetkom kompletný prehľad.

Vedúci ZÚ v CVČ Domino svoju činnosť odprezentovali tak, aby u detí a rodičov vzbudili záujem a rozumnými radami zjednodušili rozhodovanie sa pre konkrétnu voľnočasovú aktivitu.

Samozrejme, nebolo to len o ich tradičných krúžkoch, prezentovalo sa tu aj mnoho noviniek, ktoré začínajú svoje pôsobenie na území mesta Zvolen. A práve tie nové mali medzi deťmi najväčší úspech.

Tak, ako to zvyčajne na podobných podujatiach v Domine býva, nebola núdza o pestrý sprievodný program a aj tentokrát mal program dve časti.

Obe časti od samého začiatku až po záver fundovane a s prehľadom moderoval Marián Kološta.

Prvá časť od 15:30 do 17-tej patrila deťom. Okrem výberu v možnostiach tu prezentovaných krúžkových oddielov sa na pódiu pre ne konal zaujímavý program.

Okrem vystúpenia rozprávkového predstavenia pre deti Tárajka a Popletajky sa následne mal na podiu konať koncert Lukáša Adamca a Ľudovej hudby Pecníkovci. Lukáš Adamec s kapelou aj začali hrať, ale predčasne skončili program na pódiu.

Záhrada Centra voľného času

Okrem tradičných palaciniek od šikovných tetušiek (mimochodom spotrebovalo sa viac ako 10 litrov mlieka) a maľovania na tvár sa deti mohli vyšantiť v skákacom hrade. Pre dospelákov zas bol Pustohradnícky guláš a nejaké to osvieženie, napríklad v podobe zlatistého moku.

Nuž, kto tam v toto popoludnie prišiel a zostal až do určitého momentu vie, ako tam bolo fajn. Vám ostatným ponúkam aspoň zopár fotografií.

Fotogaléria: Krúžkobranie 2022

Článok a foto: IMG_1979