• Št. feb 2nd, 2023

Pandemická situácia nemocnica AGEL Zvolen je bezproblémová

Nemocnica Zvolen. Foto: zdroj TS

TS: Pandémia koronavírusu ustúpila do takej miery, že už nie je témou číslo jedna, ale stala sa bežnou súčasťou nášho života. V Nemocnici AGEL Zvolen stále evidujú tak hospitalizovaných pacientov v koronavírusom, ako aj covid pozitívnych zamestnancov, na chod nemocnice a oddelení to však nemá žiadny zásadný vplyv.

,,K dnešnému dňu evidujeme 12 pozitívnych pacientov, 1 pacient je suspektný. Z pohľadu priebehu ochorenia jeden pacient je umiestnený na jednotke intenzívnej starostlivosti a vyžaduje si napojenie na umelú pľúcnu ventiláciu. Pacient je trikrát očkovaný a bol preložený z covid oddelenia,“ hovorí riaditeľka Nemocnice AGEL Zvolen Ing. Ľudmila Veselá.

Na internom oddelení má nemocnica hospitalizovaných 5 pozitívnych pacientov na bežných lôžkach.

Na pediatrickom oddelení leží pozitívne maloleté dieťa s maminkou, ktorá je zatiaľ bez príznakov ochorenia. Aj Nemocnica AGEL Krupina ako vysunuté pracovisko zvolenskej nemocnice eviduje celkovo 6 pacientov s koronavírusom.

Nemocnica eviduje aj 5 zamestnancov, ktorí sú z dôvodu covidu v karanténe.

,,Téma koronavírusu aktuálne nie je pre nás tá najzásadnejšia. Najdôležitejšie sú naše aktivity súvisiace s novinkami v poskytovanej zdravotnej starostlivosti, pokračujúcou rekonštrukciou vchodu na Poliklinike a riešenie situácie s lekármi a sestrami. Tak ako všade v rezorte aj u nás riešime predovšetkým nedostatok ošetrujúceho personálu“, dodala Ing. Veselá.

TS: Mgr. Martina Pavliková – Hovorkyňa skupiny AGEL SK