• Pi. jún 2nd, 2023

Vo Zvolene sa konal XIV. ročník Zvolenského festivalu speváckych zborov

ByIMG_1979

sep 26, 2022
Zvolenský spevácky zbor. Foto: IMG_1979

Počas troch septembrových dní od 23. do 25.9.2022 si dozaista prišli v meste Zvolen na svoje priaznivci zborového spevu.

Tu v kráľovskom meste Zvolen sa konal v poradí už XIV. ročník Zvolenského festivalu speváckych zborov pod záštitou primátorky mesta Zvolen Lenky Balkovičovej.

Organizačne mal tento festival pod palcom Zvolenský spevácky zbor.

Ak som v úvode písal o troch dňoch, tak v podstate sa spievalo počas dvoch dní a na tretí deň sa konalo Medzinárodné stretnutie speváckych zborov na Pustom hrade a v Hronseku.

Tak, ako za ostatné roky, tak aj tento rok mal festival medzinárodné zastúpenie, predstavilo sa tu spevácke združenie Selenčanky zo Selenče (Srbsko) a miešaný spevácky zbor Echo z Poľska. V rámci Slovenska tu vystúpil mládežnícky spevácky zbor Ozvena z Vranova nad Topľou, spevácky zbor Chorus Via Musica z Prešova a samozrejme domáci Zvolenský spevácky zbor.

Počas oboch dní, či už v Kongresovom centre TU Zvolen alebo aj v sobotu v kaplnke na Zvolenskom zámku to bol viac než umelecký zážitok a posledná skladba Aká si mi krásna v podaní všetkých prítomných zborov to ešte viac umocnila a zároveň uzavrela tento IV. ročník Zvolenského festivalu speváckych zborov.

Nech sa páči od nás aspoň pár fotografií a pár videí.

Chorus Via Musica

Zvolenský spevácky zbor

Ozvena

Echo

Zvolenský festival speváckych zborov – Aká si mi krásna

Fotogaléria: Zvolenský festival speváckych zborov 2022

Článok, foto a videá: IMG_1979